osmanen germania

reis
2010'lu yıllarda, almanya'da gurbetçi türkler tarafından kurulan boks grubu. şahıslar boks salonu olarak kurdukları bu mekanda mafyavari işler çevirerek büyük gelirler sağlamış ve diğer gurbetçi türk kardeşlerine yardım etmişlerdir.

silah kaçakçılığı, kara para aklama ve daha birçok illagel işlere karışmışlardır. osmanlı ideolojisinin almanya'da sesini duyurmak adına ağır eylemler yapan grup, 2018 yılında almanya'da yasaklanmıştır. öyle böyle değil, osmanen germania'nın adını anmak bile almanya'da suç olarak görülüyor. şu an çete üyeleri yargılanıyor, yakın zamanda türk asıllı kreuzberg'li rapçi massaka'nında bu gruba adı dahil olmuştu, hatta massaka'nın osmanen germania grubu için yapmış olduğu bir şarkı bile var:

şarkı yayınlandıktan sonra bir süreliğine tüm dünya genelinde yasaklandı, hatta şarkıyı söyleyen massaka ve beat'i yapan şahıslar dahil olmak üzere alman polislerince gözaltına alındı.

bbc'de mafyanın yasaklandığı haberi:
https://www.bbc.com/news/world-europe-44778317
almanya'nın en popüler haber kaynağı spiegel, örgütü "erdoğancı" olarak anıyor:
https://www.spiegel.de/politik/deutschland/osmanen-germania-erdogan-vertrauter-soll-rocker-mit-geld-versorgt-haben-a-1183006.html

çete hala aktif olarak gündemde, 4 gün önce çıkan türkçe kaynaklı haber:
https://www.gazeteduvar.com.tr/dunya/2019/08/12/almanyada-gundem-yine-osmanen-germania/
Sözlük
https://dovizkurlaricanli.com