onur ünlü

adibahtiyar
20 yaş küçük güzel oyuncu Hazar Ergüçlü ile yaşadığı aşk nedeniyle kendisine "Sübyancı" denildiği ve "öldürülübileceği için" için savcılığa şikayete giden ve koruma isteyen ünlü yönetmen Onur Ünlü, vizyona soktuğu skandal filmi ile gişede fena halde çakıldı. Filmi izleyenler de ünlü yönetmeni sosyal medyada adeta rezil rüsva etti. Onur Ünlü, 'Put Şeylere' filminde bir kadın olarak canlandırılan 'Tanrı'nın sevişme sahnelerine yer vermişti. Tanrı için de "Arapların kralı Muhammed'in tanrısı" ifadesini üst üste tekrarlatmıştı. Lezbiyen sevişme sahnelerine de yer veren Onur Ünlü, "Bir sürü eşcinsel yönetmenimiz var ama doğru düzgün bir eşcinsel filmimiz yok" diyerek yeni bir tartışma başlatmıştı.
bewater
Ah muhsin ünlü mahlasıyla şiirler yazmaktadır. Zamanında "gidiyorum bu" ismindeki şiir kitabını okumuştum. İnanılmaz beğenmiştim. Geçenlerde tekrar bir bakayım dedim de; berbat. Ömrümde görüp görebileceğim en berbat şiir kitabı olabilir. Resmen farklı olmak adına saçmalamış. Kendisine, bir zamanlar şiir zevkimi bozduğu için dava açacağım haha!
mekanizebakteri
bir filminde başka bir filmine laf atıp kendini eleştiren yönetmen. tüm filmlerini izledim ve onur ünlü'nün kesinlikle kendine has bir tarzı olduğunu düşünüyorum. herhangi bir filmini ilk kez izleyen biri garipseyebilir. ama izlemeye devam ettikçe zihin açar. absürt tarzının alt metninde yatan anlamlı mesajları daha anlaşılır hale gelir.
ayrıca şairdir, şair mahlası ah muhsin ünlü'dür. yanlış hatırlamıyorsam muhsin kedisinin ismidir.

polis filminden aklımda kalan bir replik ise şöyledir;
“Ya böyle işte Funda… Bir gün bir şölene davet edilirsin, gittiğinde bir bakarsın ki yemek listesinde adın yazılı.”
Sözlük
https://dovizkurlaricanli.com