müslüm

monica ziyagildurulay
Film ama öyle sıradan bir film değil Müslüm gürses'in filmi.

Acıtan bir hayat, üzen hatta ölmeden mezara götürecek cinsten birde gerçek ha bu öyle lafta değil... bizim dertlerimize benzemiyor pek dertleri sesi ondan pek yanık içtenmiş, salonlar doluydu hepsi ama, seansta yer bulamayacak kadar gelecek seansı bekletecek kadar doluydu. Sevindirmedi değil. üniversite öğrencisi de oradaydı okeye dördüncü arayan herifte herkesin hayatına dokunduğunu görmek nasip olmadı ama belki yukardan bir yerde bu sefer sevgimize kalp bırakıyordur.

Film güzeldi gerçekten iyiydi, oyuncular, hikayenin işlenmesi falan hep güzeldi öyle illa eleştirilecekse hikayenin önemli birkaç kısmı detaylı anlatılmadan geçilmeseydi iyi olurdu ama olsun izlenir. Bunlar bir yana aklıma şeyi getirdi mesela bu ülkede kaç kişinin filmi çekilse tatil günü gişe de sıra bekletip iZlemeye gidilir her şeyi geçtim her kesim gider herhalde 2 ya da 3'tür ben mesela Orhan Gencebay olsa gitmezdim n' bileyim İbrahim Tatlıses olsa da gitmezdim hani olsa Teoman için falan giderdim ama ona da okeye dördüncü arayan dayı gelmez, öyle bir insanmış işte Müslüm gürses.

Allah rahmet eylesin.
broken_inside
bu akşam 7 seansına biletimi aldım. neredeyse her seans kapalı gişe oynadığı için yer bulmakta zorlanılıyor. babanın hakkını vermişler mi, bakıp göreceğiz.

en çok şaşırtan ayrıntı ise müslüm'ü timuçin esen'in canlandırıyor olması. performansını gerçekten merak ediyorum.

zoruma gidecek olan ise, filmden çıkan herkesin birden müslümcü kesilecek olması. ama enayiler bilmeyecekler ki, onlar yokken biz hep vardık.
muskulpesent
Eleştirisini yapacak kadar yeterli sinema bilgisine sahip olmadığım için ayrıntılı değerlendirme yapamayacağım fakat oyunculukları ve müziklerini beğendiğim, özellikle ilk yarısında gözyaşım düşmesin diye kendimi kastığım güzel bir film olmuş. Ne çekmişsin be baba.
Sözlük
döviz kurları canlı