murat yılmazyıldırım

deniz
(bkz:Cennetin müzisyeni)
1993 senesi'nde (bkz:düş sokağı sakinleri) ile başladığı müzik hayatına şuanda yalnız devam eden gerçek bir müzisyen
Toplamda 17 albüme imza atan ve bunların hepsinin söz, müzik, aranje ve çalınan enstrümanların kendisine ait olduğu bir sanatçı.
Biyografi :
Varoluş…Dünya ve yaşam…Acı…Hüzünler satın aldığım aşklar…Tılsım…Replikler halinde küçük mutluluklar…Yitirişler…Gözyaşının yağmur olup aktığı dayanılmaz zamanlar…Şarkılar…Sözcüklerin savruluşu doğmamış vakitlere…Ayrılık sahnelerinde hiç istemeden rol alış…Mevsimlerin geçip gidişi gözlerimizden…Rastlantılar ve yeniden şekilleniş…Yaşlılık…Çöl gibi kavrulan kalp manzaraları…Çirkin ve güzelin ayırt edilişi…Kötülüğün şeytansı yüzü…Güzelliğin meleksi gülümseyişi…İnsan ve hayatı sorgulayış…Çocukluk ve saflık…Okul yılları…Gençlik ve ivme kazanış…Hem sevindiren hem üzen bir yol alış…Müziğin büyüsüyle kutsanış…Albümlerim…Resmin rengarenk boyalarıyla düşlerin şarkılarına doğru uzanış ve tuvallerim…Yazmanın derin huzuruyla ak sayfalarda tüketilen kalemlerin ortaya çıkardığı kitaplarım…Sonsuz ve koşulsuz…Son bir nokta bekleyen görsel bir şölen edasında,seyredilmeyi bekleyen sürrealist filmlerim…Yazgıya boyun eğiş ve dünyayı selamlayış…Ve sevginin gücü…Hepsinin ve her şeyin özünde gidilmesi gereken tek adres ve içinden geçilmesi manevi bir huzur veren tek kapı…Ben o adres ve o kapıdayım…Sevginin gücüne inanlar için o adres ve o kapı sonsuza kadar açıktır…

SEVGİM ÜZERİNİZE OLSUN…
Kaynak: http://www.muratyilmazyildirim.com
mavikaranlik
kelimelerin anlatmaya yetemeyeceği bir sanatçı, müzisyen. Albümlerini, müziklerini her anlamıyla bizzat kendi emeğiyle hazırlayan bir üstad. içinde ki en ufak bir enstrüman'a kadar bizzat kendisi çalıp her detayı işlemektedir. (bkz:serbest vezin sembolik şizofreni) isimli piyasada bulunması imkansız olan bir kitabın yazarıdır. şarkılarının bazılarını doğaçlama, gönül diliyle yazmaktadır:
(bkz:muraşka)
(bkz:keramuj anlovor)
(bkz:paryoşa)

düş sokağı sakinleri isimli eski bir grubun solistlerindendir. daha sonra grup dağılmış olsa da bir başına aynı isimle grubu devam ettirmiş ve en çok bilinen şarkıları oluşturmuştur.

kendisinden dinleyin:

Sözlük
kuluçka makinesi One Hit Wonder Likit Smok Nord