mükemmeliyetçi insanlar

mahur
Zor beğenen hatta hiçbirşeyi beğenmeyen, seçici insanlardır. Her şeye kıllık yapar, yokuşa yorarlar. Mükemmeli hedefler, ayrıntılarla uğraşmaya bayılırlar. Çok zor tatmin olurlar, zirveden başka gözleri hiçbirşeyi tutmaz. çoğunlukla büyüğe bakmaktan küçük şeyleri kaçırırlar. Hem kendilerini yıpratırlar hemde karşısındakileri.
nushirevan
Duygusal altyapıları daha derin olacağından, stres düzeyleri ve depresyona yatkınlık daha fazla olabilecek gruptur. İdealleri yüksek tutmak iyidir ama başarılamadığında oluşan duygusal boşluğun çok da derin olmaması lazım. çok da fifi demeyi öğrenmesi lazım insanların.
merdumgiriz
Başarısızlıktan, hayal kırıklığına uğramaktan, risk almaktan korktukları için her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüp plânlamaya çalışan, çoğunlukla da o ayrıntılarda boğulup istedikleri şeyi tam anlamıyla ortaya çıkaramayan ve nihâyetinde korktukları her şeyi bir bir yaşayan kişilerdir. Dışarıdan bakıldığında suratı beş karış asık, korkak, memnuniyetsiz, negatif insan izlenimi verirler. Öyledirler de. Böyle olmak onların tercihi gibi görünebilir amma lâkin ki öyle değildir. Eyyorlamam bu kadar.
nurse
Bu başlığa girebilecek iki tür insan vardır.
Birincisi mükemmeliyetçi ama karşısındakini yoran, diğeri ise mükemmel olma yolunda kendini yoran..

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol