maske

aiska
An itibari ile marketlerde bedava dağıtılacağını öğrendiğimiz artık birçok yerde zorunlu olarak kullanılma şartı getirtilen, genellikle kumaş benzeri malzeme kullanılarak yapılan, yüz koruyucu üründür.
nushirevan
Cep telefonu, cüzdan, çakmak gibi her daim yanında taşınması gereken zamazingolar kategorisine girmeye hak kazanan, solunum yollarını zararlı virüs ve bakterilerden korumaya yarayan gereç. Koca koca dayıları mortal kombatta goro ile eşleşen sub-zeroya çevirmekle kalmamış, yüzü gizlemesiyle zaten bu karantina döneminde birbirimizden uzaklaşan sosyal farķındalığımızı da törpülemiştir. Birinin derdi mi var, mutlu mu yüz ifadesinden anlardın. Şimdi bu şey yüzünden herkes sanki ifadesiz gibi dolaşıyor. Ekmek sırasında bi espri yapıyorum, arkamdaki adam güldü mü, yüzünün üstü güler gibi yapıp maske altından "senin yapacağın espriyi.." diye sövüyor mu hiç anlayamıyorum artık. Maske takan için de zor. Hepimiz konuşurken el hareketleri yapmak veya ses tonu ile anlatmak istediğimizi dengelemek zorunda kalıyoruz. Hani bir zamanlar power rangerslar vardı.

Kafalarında kasklar olduğu için konuştuklarında konuşanın o olduğunu anlamamız için kafalarını konuşurken aşağı yukarı sallarlardı. Hepimiz git gide karikatürize olmaya başladık ki bizi biz yapan samimiyeti de kısıtlıyor maalesef. Sosyal medyada nickname'lerin, avatar'ların ardındaki maskelerle konuşmak kolaydı. Gel gör ki gerçek hayatta o kadar da kullanışlı bir şey değil.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol