mahur

mahur
Ahmet Hamdi Tanpinar'in Huzur adlı eserindedeki baş kadın karekter Nuran'in büyükannesinin dedesini bırakıp gittikten sonra dedesinin acılarla yazdığı beste. Kitapta sık sık "mahur beste" diye anılmaktadır.
publiliustwain
Başlığı görür görmez aklıma"o mahur beste çalar müjganla ben ağlaşırız"şarkısı geldi meğersem yeni yazar arkadaşımızın ismiymiş,hoş gelmiş kendisi..
reis
entelektüel bir kullanıcı ismine sahip olan ve bu ay sözlüğümüzün kazandığı, son zamanlarda entrylerini en çok beğendiğim, haliyle en kıymetli yazarlar sıralamama eklediğim yazarlarımızdan birisidir, hoş geldiniz demek için fazlasıyla geç kaldım, bağışlayın ancak tüm içtenliğimle hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum. umarım uzun yıllar boyunca siz ve sizin gibi kalemi kuvvetli yazarlarla sözlükte yazmaya devam ederiz.
mahur
Iltifatlariniz için çok teşekkür ederim mahcup oldum. Kendi halinde bir insanım hiç bir iddiam yok, konusmayi degil okumayı ve yazmayi sevdigim icin burdayim, inşallah da böyle devam ederiz hep birlikte.
1
serendipity
Sözlüğümüzün 11. Ayında aramıza katılan değerli yazarımızdır.
Sevgili Attila İlhan'ın bestesinden koşan Müjgan kadar değerli, nickname'indeki naifliği tüm kelimelerden hissettiğimiz sevgili yazarımıza iyi ki gelmişsiniz diyerek kendisi için ayrılan köşesine alıyoruz.
Sözlük
https://dovizkurlaricanli.com