kurban bayramı

nushirevan
Derin dondurucudaki boş yerden çok kılmadığı namazları hesaplayarak, et yerine günahlarını tartarak, az yiyerek ve az uyuyarak ihya edilebilecek bayramdır. sözlük yazarlarımızın bayramını bu vesile ile kutluyorum.
gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere
Kimi entelektüeller için vahşet, kimi Müslümanlar için et depolama fırsatı, veganlar için korkunç 3 gün, çocuklar için şeker günleri, hacılar için tatlı bir hüzün aileleri için kavuşma, fakirler için bir umut, zenginler için gerçek bir fırsat...
Sevgili yazarlar kurban bayramınız şimdiden kutlu olsun. Belki haddime değil ama hatırlatmak isterim, sizden gelecek olan eti dört gözle bekleyen aileler var. Etler dolaba degil ihtiyaç sahibine ! Allah kabul etsin şimdiden..
gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere
Şunu da anlatmadan edemeyeceğim, 10 yaşlarındayken sarı bir inek almıştık arefe günü. Bir gecede bağlanmıştım hayvana. Şimdide insanlara öyle çabuk bağlanıyorum neysee, ertesi gün namazlar kılındı vakit geçti öğlenden sonra kurban kesilecek, ben nasıl üzülüyorum nasıl ağlıyorum, kesilmemesi için her şeyi yaparım. Bunu fark eden ev halkı kesim vakti gelince bakma dediler beni dama yolladılar. Ordan kuş bakışı izledim bir gecelik arkadaşımın kesilişini, annem anlattı neden kurban kestiğimizi, sevabını, olayın geçmişini. Anca o şekilde bayram, bayram oldu bana. Kavurma kısmını anlatmak istemiyorum. Küçükken de oburdum..
mahur
Kendinize ayırdığınız degil dağıttığınız sizindir diyerek hepinizin kurbanı mübarek olsun. Bu sene kesemeyenlerede inşaallah seneye nasib olur.
anti
Uzun zaman sonra entry girmeme vesile olan,
müslümanlar için kutsal kabul edilen 4 günden oluşan bayram.
Şimdiden sevdiklerinizle iyi bayramlar!


nurse
Kurban bayramı bana her zaman bayramdan çok bir görev, bir ibadet gibi gelir. Kestiğimiz kurbanlıkları ayda bir kez belkide 2 ayda birkez et yiyen ailelere, çocuklu evlere dağıtalım inşallah.. sıcaklık dolu bayramlarımızı ileriki yıllara taşıyabilmemiz dileğiyle. Tüm güven sözlük dostlarımın bayramı mübarek olsun.
siyahhanim
Müslümanların Kurban ibadetinin manasını kavramasını nasip etsin inşallah. Müslüman olmayanlarda bize gelip yemek yiyebilirler :)
Mübarek olsun :)
Sözlük
Kuluçka Makinesi Açılış Organizasyon