kurallarımız

mavikaranlik
Sevgili yazarlarımız,

Görüldüğü üzere platformda gerek eleştiriye açıklık, gerek şeffaflık, gerekse ismimiz olan; “güven” duygusunun verdiği bir “rahatlık” mevcut durumda. Her şeyden, her konudan evvel bu barındırdığımız “güven” duygusunun devamı, sürdürülebilirliği her defasında vurguladığımız “kurallar” başlığının içinde, gayet net bir şekilde açıklanmıştır.

Fakat buna rağmen okumak, uygulamak yerine her seferinde “daha 1 kere bile” okumamış insanların gelip kuralları hedef göstererek, olmayan bir problemi varmışçasına belirtmesi oldukça komik durumlara sebebiyet vermektedir. Başlık açılıp 1 defa dahi okunsa anlaşılacak olan kurallar, gayet net ve açıklayıcı olmasına rağmen kendi keyiflerine göre, içinde olmayan maddelerin eklenmesi yolu ile suiistimal edilmektedir.

Aslında olmayan bir problemi kendilerinde “var” diye gösterip bunu baz alıp sözlüğe ve yönetime saldırması bizi ancak güldürmektedir. Okuduğunu anlama kabiliyeti olan insanlar evvela bunu gerçekleştirmeli daha sonra “saldırmak için saldır” mantığından çıkarak üretim yapmalıdır. Tabii ki ülkemizin doğası gereği eleştirmek ve saldırmak daha kolay olduğu için öncelikli olarak bu ele alınmaktadır.

Kendi kendilerini şişirmek, yükseltmek ve “aha bak görüyor musun nasıl dinliyorlar lafımı” şeklinde bir takım davranışlarda bulunabilmek adına yapılan şımarıklıklara asla ve asla tahammülümüz yoktur ve olmayacaktır. Okumak, anlamak ve uygulamak çok basit bir işlem iken, okumamak, anlamamak, uygulamamak ve hatta üzerine de eklemeler yaparak takdir toplama çabalarına bürünülmesi gibi ek efor gerektiren işlere yönelmesini şaşkınlıkla izliyoruz.

Her yerde olduğu gibi, bizim de uyulmasını istediğimiz bazı kurallar mevcuttur, gayet nettir sağa, sola, kişiye, renge göre bir esnekliği bulunmamaktadır. Aklı, kapasitesi olan herkes rahatlıkla anlayacak şekilde nettir, buna rağmen neye göre evrilip çevrildiğini anlayamamakla birlikte aklımıza “kötü niyet” kavramından başka bir kriter gelmemektedir.
Trollük, kötü niyet, saldırı amacı taşıyan insanların varlığından haberdarız ve takip ediyoruz, bu her platformda ve yerde olduğu gibi bizde de olacaktır elbette.

Tüm iyi niyetimizin, nezaketimizin, güvenimizin doğru kişilere doğru bir şekilde ulaştırılması amacıyla bundan sonra görülen saldırı ve tröllüklere daha yapıcı uygulamalar uygulanacaktır.
Sitemize üye olurken kabul ettiğiniz sözleşme gereğince, “gerekli gördüğümüz takdirde ve hiçbir gerekçe göstermeksizin dilediğimiz içeriği kısmen veya tamamen yayından kaldırma, yazarlığınızı iptal etme, kullanıcı kaydınızı silme haklarını saklı tutmaktayız.” Maddesinin varlığını tekrar hatırlatıyoruz.

Tüm bunlara rağmen ben kural tanımam diyen arkadaşlar içinde birkaç sistem geliştirdik,
(bkz:anti kural makinesi ayağınıza geldi) sadece ve sadece bu linke tıklayarak, kurallara uyma ihtiyacından tamamen sıyrılabilirsiniz. Hem de sonsuza dek! Bir linke tıklamak kadar kolay durumdadır.

Burasının x veya y platformlarıyla karşılaştırmaksızın tamamen kuralcı bir işleyişe sahip olduğunun anlaşılması ve buna göre davranılması tek isteğimizdir, amacı gerçekten üretmek, paylaşmak, tartışmak olan insanları aramızda; yukarıda ki bahsettiğimiz “iyi niyet, nezaket ve güven” unsurları eşliğinde her zaman ağırlıyor olacağız. Bununla bir savaşı olacak olan arkadaşlar lütfen yukarıda ki linki kullansınlar.

Tıpkı emekleriniz, iyi niyetiniz, çabalarınızda olduğu gibi; ortada bir kötü niyet var ise, onunda karşılığı olacaktır.
Hiç kimseyi “sen burada kalacaksın, gerekirse biz kurallarımızı genişletiriz”, “kurallar da neymiş ya?” veya benzer söylemler ile aramızda tutmayacağımızın anlaşılması gereklidir, kurallar herkes içindir, sorunu olanlar için çözümü de ilettik. Ortaya serilen iyi niyetin suiistimal edilmesine, diğer yazarlara rahatsızlık vermesine, hadsizlik edilip bize yönetim ile ilgili tavsiyeler vermesine müsaade edilmeyecektir.

Yönetimin aldığı kararlar doğrultusunda “ağla” süresinin bizim inisiyatifimizde olduğu ve üyeye bu durum hakkında bilgi vermek gibi bir durumun söz konusu olmadığı, üstelik “ağla” statüsünden iyi hal indirimi alan yazar veya üyenin sitede tahrik, taciz unsurları gözetilerek iyileşmesi mümkün görünmüyorsa sınırsız uzaklaştırılacağı bilinmelidir.
İstediğiniz platformda, istediğiniz medyada bizi karalama kampanyasını yürütebilirsiniz unutmayınız ki kişi kendinden bilinir.

Lütfen ve lütfen, defalarca okuyunuz: (bkz:kurallarımız)
bu başlıktaki tüm girileri gör
Sözlük
kuluçka makinesi One Hit Wonder Likit Smok Nord