küfür ederek konuşan insan

kleopatra
Az biraz rahatlaması gereken insandır. Ayrıca benim o insan.
Çok abartılmaması gerekiyor bence, sonuçta konuşurken küfrediyoruz; küfrederken konuşmuyoruz.
Ağzından küfürden başka laf çıkmayan insan başkadır; konuşurken küfür tercih eden insan başka.
Zaten küfrün kullanılışından anlıyor insan, küfür bir insana mı yönelmiş vaziyette yoksa tamamen stres atmak için uzay boşluğuna mı gönderiliyor.
Gergin bir ülkede yaşıyoruz, gergin bir süreçten geçiyoruz ve hepimiz dertliyiz. Bırakın da az biraz küfredelim.
harun harun
küfür cehalettir, stresle alakası yok.
kleopatra kleopatra
Küfür sadece küfürdür sayın yazar. Hoşunuza gitmeyen veya hayat görüşünüze aykırı her şeye “cehalet” diyerek medeni olamazsınız.
harun harun
medeni olmak için uğraşılmaz, insan zaten hâl ve hareketleri ile medeni olup olmadığını belli eder. bende medeni bir insan olduğumu düşünüyorum, uğraşılması ise 'cehalet'ten arındıktan sonra olur.

küfür sadece küfürdür diye bir kaide yok.
küfür eden insan iticidir, küfür de cahil işidir. isterse 16 üniversite bitirsin benim için bir anlamı yok. cahilden kastım da bilgisizlik vs. değil.

stresli olan küfür edecek ana avrat hemde cinsiyetçi oh ne âlâ, ben ticari sıkıntılardan ötürü küfür edecek olsaydım buradan dünyanın öbür ucuna ulaşırdı.
kleopatra kleopatra
Siz küfredin, siz de rahatlayın biz de rahatlayalım sayın yazar, edin de dünyanın öbür ucuna gidelim. Bu arada medeni olunmaya da uğraşılır bal gibi. Medeniyet bir ilerleme işidir. “Oldum” dediğiniz anda batmaya başlarsınız. cehalete gelince, elbette salt akademik bilgi bilmekten çok daha fazlası. Ancak “küfür, sadece küfürdür” diye bir kaide yoksa, “küfreden cahildir” diye bir önerme de kabul edilemez. Bence daha az sigara içip daha çok temiz hava alın.
harun harun
olduğumu düşünüyorum dedim.
bakın düşünme aşamasındayım, olduğum zaman haber veririm merak etmeyin. tabii medeniyet algısı kişiden kişiye değişir, bana göre medeni bir insan küfürlü konuşmaz.
kaide ile önerme aynı anlama mı geliyor?
ben bir görüş belirttim ve bu insanların çoğunluğu tarafından kabul edilir, fakat siz kendi düşünceniz doğrultusunda yorum yapıyorsunuz. siz kendinize küfürü yakıştırabiliyorsanız konuşmaya gerek yok.

tavsiye için teşekkürler. takip ettiğiniz için de sağ olun, çok sigara içtiğimi biliyor olmanız şaşırtıcı.
kleopatra kleopatra
Küfrediyorum sayın yazar, insanlık suçu işlemiyorum. Bu kadar abartmayın lütfen.
harun harun
bende kaliteli insanlara yakışmayacağını belirtiyorum. siz nasıl tavsiye verdiyseniz bende size tavsiye verdim.
kleopatra kleopatra
Bakın, İstanbul'da yaşıyorsanız ve Kadıköy'e yakınsanız eğer, ben şu anda kadıköy'deyim. Gelin isterseniz medenilik ve cehalet hakkında sohbet ederken kahve içelim. Ama burda konu uzadıkça s***k yarışına dönüyor.
harun harun
teklifiniz için teşekkürler, kahve sevmem.
ayrıca kadıköy'ü okuduktan sonra istemsizce bilgi dayanışmasını sonlandırasım geldi.
size afiyet olsun.
ayrıca burası sözlük, konunun uzadığı falan yok benimde uzattığım yok yazıyorsunuz cevap veriyorum. seviyeli bir tartışma yapılıyor her giri altında 'yorum' butonu vesilesiyle.
kleopatra kleopatra
Sadece tek bir şeyi merak ediyorum, neden Kadıköy'ü görünce bilgi dayanışmasını sonlandırmak istediniz?
harun harun
kadıköy denilince aklımda iki türlü bambaşka insan tipi oluşuyor.
kötü anlamda değil, yanlış anlaşılmasın.
kadıköy'ün algısı biraz farklıdır. bomonti, kızıl saç, rock, metal, küpe, dövme vs. sizde kadıköy deyince -önyargı yapmam- istemsizce sonlandırma isteği oluştu, kadıköy'e asla adım bile atmam. sultanbeyli'de çorba içerim daha iyi.
kleopatra kleopatra
saçımda boya Yok. Kulağımda küpe Yok. Bugüne kadar hiç içki içmedim üstüne bir de abdestliyim sayın yazar. Bu arada dövmem de Yok. Size önyargılarınızla keyifli Pazarlar
harun harun
önyargı yapmadığımı belirtiyorum. her semtin belirli bir insan tipi modeli vardır, bahsi geçen mesele bu. zaten bahsettiklerimin sizde olup olmaması beni ilgilendirmiyor, sordunuz cevap verdim. size karşk ithamda bulunmadım, umarım anlatabildim.

sağ olun, size de.
bu başlıktaki tüm girileri gör

Radyo Yayını