koronavirüs

mahur
çin' in wuhan kentinde ortaya çıkan ve birçok kişinin ölümüne sebebiyet veren bir virüstür. Asıl kaynağı hayvanlar olduğu söylenmiş. Ateş, öksürük,solunum sorunları, halsizlik,iştahsızlık gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır.
nushirevan
Özellikle ülkemizde geyiği bol dönen, insan hayatına mâl olan enfeksiyon. Geçenlerde (bkz:çok güzel hareketler bunlar ) 2 adlı tv programında skecini görüp, ağlanacak halimize güldüğümüzü fark ettim. Doğu Türkistan sancımız yüzünden Çin'e "oh olsun" çekmeyi bir nebze anlarım ama salgının yayıldığı coğrafya, işin ciddiyetini ortaya koymuyor mu? Düşünün ki bu olay Türkiye'de geçseydi ve Çin'in en çok izlenen tv kanalında, reytingi yüksek bir komedi programında bunun geyiği dönseydi, binlerce insanımız ölmüş, onbinlercesi hasta iken ne düşünürdük? Çin mi uzak geliyor bize, yoksa insan olmak mı?
nurse
Kiyamet kopacak sadece şirince etkilenmeyecek haberine inanan milletimizin maske fiyatlarını ucurmalari normaldir.. kardesim o bez parcasi seni korona virüsten korumaz ama n95 maskesi belkiiii..
Basından nefret eder duruma geldim gercekten. Hergun yeni birşey duyuyorum. Yok sanliurfada korona virusu görüldü. Yok 18 kişi öldü. Yok 6 kisi karantina altinda. Yok efendim hastane kapatılmış. Hastane çalışanlarına bile bulaşmış..
allahtan egitim ve araştırma hastanesinde dostlarimiz varda onlardan dogru istihbarat alabiliyoruz.. 6 kiside belirtileri görününce tahliller yapiliyor ama kisilerin agir grip oldugu tespit ediliyor. Bu kadar...
Gerçekten toplumun psikolojisini bozmaya yönelik yoğun bir çalışma görüyorum.. geçenlerde bende depresyona girecektim. Yok efendim korona virus. Yok efendim depremler. Yok efendim atakan kiyamet habercisimi. Heh simdide savaş çıktı.. rabbim durumumuzu hayır etsin insallah
broken_inside
kimi kaynaklara göre son bulması en az 3-4 yıl sürecekken, dünya sağlık örgütü'ne göre hiç sona ermeme ihtimali bile varmış. ne için? çin'in sözde sosyalist, halkçı milyarder yöneticileri lüks içinde yaşarken sefil halkının sırtı havaya bakan, yürüyen ne varsa yemek zorunda kalması yüzünden. üstelik aylar öncesinden bilinen bu virüse önlem alınması konusunda uyaran uzmanlarını ve doktorlarını ya öldürttüler ya açığa aldırttılar. ne için? bir hiç uğruna, delikanlılığa b.k sürdürtmemek için. bir de utanmadan her gün gazetecilerine virüs yönetiminde ne kadar başarılı olduklarının pr'ını yaptırıyorlar. daha geçen günlerde virüsün kaynağı olan wuhan'da havai fişekler patladı, kutlamalar falan yapıldı artık vakaya rastlanmıyor diye. hem de dünya yaydıkları virüsün pençesinde kıvranırken, ekonomiler alt üst olmuşken, insanlar hala ölüyorken. böyle bir kepazelik, böyle bir pişkinlik örneğine gerçekten az rastlanır. dünya halkları olarak bunun hesabı sorulmalı ve çin'e ağır yaptırımlar getirilmelidir.
cayisallama
başımıza bela olmuş virüs. tüm dünya mahvoldu. işini kaybeden insanlar, kazanç elde edemeyen esnaf, küçülmeye giden ülkeler...

her şeyi sorgulamamıza sebep biyolojik rahatsızlık.
Sözlük
Kuluçka Makinesi Açılış Organizasyon