koronavirüs

mahur
çin' in wuhan kentinde ortaya çıkan ve birçok kişinin ölümüne sebebiyet veren bir virüstür. Asıl kaynağı hayvanlar olduğu söylenmiş. Ateş, öksürük,solunum sorunları, halsizlik,iştahsızlık gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır.
nushirevan
Özellikle ülkemizde geyiği bol dönen, insan hayatına mâl olan enfeksiyon. Geçenlerde (bkz:çok güzel hareketler bunlar ) 2 adlı tv programında skecini görüp, ağlanacak halimize güldüğümüzü fark ettim. Doğu Türkistan sancımız yüzünden Çin'e "oh olsun" çekmeyi bir nebze anlarım ama salgının yayıldığı coğrafya, işin ciddiyetini ortaya koymuyor mu? Düşünün ki bu olay Türkiye'de geçseydi ve Çin'in en çok izlenen tv kanalında, reytingi yüksek bir komedi programında bunun geyiği dönseydi, binlerce insanımız ölmüş, onbinlercesi hasta iken ne düşünürdük? Çin mi uzak geliyor bize, yoksa insan olmak mı?
nurse
Kiyamet kopacak sadece şirince etkilenmeyecek haberine inanan milletimizin maske fiyatlarını ucurmalari normaldir.. kardesim o bez parcasi seni korona virüsten korumaz ama n95 maskesi belkiiii..
Basından nefret eder duruma geldim gercekten. Hergun yeni birşey duyuyorum. Yok sanliurfada korona virusu görüldü. Yok 18 kişi öldü. Yok 6 kisi karantina altinda. Yok efendim hastane kapatılmış. Hastane çalışanlarına bile bulaşmış..
allahtan egitim ve araştırma hastanesinde dostlarimiz varda onlardan dogru istihbarat alabiliyoruz.. 6 kiside belirtileri görününce tahliller yapiliyor ama kisilerin agir grip oldugu tespit ediliyor. Bu kadar...
Gerçekten toplumun psikolojisini bozmaya yönelik yoğun bir çalışma görüyorum.. geçenlerde bende depresyona girecektim. Yok efendim korona virus. Yok efendim depremler. Yok efendim atakan kiyamet habercisimi. Heh simdide savaş çıktı.. rabbim durumumuzu hayır etsin insallah
Sözlük
Kuluçka Makinesi One Hit Wonder Likit Smok Nord