königsrasse

reis
almanya berlin/kreuzberg'de hala aktif olan, türkler tarafından 36 boys çetesinden birkaç yıl sonra aynı amaç üzerine massaka ve monstar361 tarafından kurulan türk çete. çete'nin kuruluş amacı, ilk türk rapçi olan (bkz:boe b)'nin kurmuş olduğu (bkz:islamic force) çetesini devam ettirmek.

normalde almanca'da königsrasse diye bir kelime yok ancak bu kelime iki kelimeden oluşan, birleştirilmiş bir kelime, "königs" (kral) ve "rasse" (yarış), bu iki kelimenin birleşimi ise "kral'ın soyu" olarak türkçe'ye çevriliyor. şu sıralar yalnızca berlin/kreuzberg'de değil, neredeyse almanya'nın tüm karanlık sokaklarına inen königsrasse çetesi, almanya'nın, hatta avrupa'nın en büyük yeraltı çetelerinden birisi. çeteyi kuran türk'lerin neredeyse yarısı şu an dünyaca ünlü rapçilerden oluşmaktadır. çetenin 2007 yılında 500'den fazla üyesi olduğu iddia edilmişti.

çete üyelerinin büyük bir kısmı kendini gizli tutuyor, sadece bilinenler:
murdoc (alucard) (massaka)
massaka
killa hakan (şu an sadece 36 boys'a üye.)
(bkz:deso dogg 36) (türk asıllı değil.)
(bkz:musa 36)

çete üyelerinden deso dogg 36, königsrasse'nin kurulduğu yıllarda çeteden ayrılmış ve birkaç sene sonra ışid terör örgütüne katılarak suriye'de ölmüştür.

2008 yılında, henüz massaka ve monstar türkiye'de tanınmamışken, berlin/kreuzberg'de das kartell isimi parçalarının ilk konser videosu:parçanın orijinal klibi (massaka, monstar361, killa hakan):


das kartell parçasıyla birlikte, almanya'daki çetelere büyük bir gözdağı verilmiş, hatta königsrasse'nin bu denli büyümesinde ve avrupa'ya yayılmasında bu şarkının büyük bir etkisi olmuştur.

königsrasse çetesi tahmini olarak 17 yıldır faaliyette, 36 boys ise 30 yılı geçti.
Sözlük
https://dovizkurlaricanli.com