kendi kendine konuşmak

gaucho
Psikolojik duyar kasacak değilim.eğer bunu yapıyorsanız merak etmeyin şizofren değilsiniz.hatta diğer insanlardan ruhen daha sağlıklı olduğunuzu iddia ediyorum.
Hayat telaşından,kavgasından sıkıldığınız kendi halinize kaldığınız zamanlarda deneyin.
Özeleştiri yapmanıza yarıyor.hem seni senden daha iyi kim anlar ki?
camwolfe
hayatta zevk almakta olduğum ender şeylerden biri.2-3 saati aşıyor bazen diceksiniz ki aaoaoaoa sende egondan kendine şizofren demiyorsunnnnn.evet doğru.
batuhanxo
Günümüz zamanı için büyük sorun ve gizli bi tehlike. İnsanlar sosyal medya adı altında sosyalleştiklerini sanıp oysa ki kendi kurdukları dünya da kendisini yansıtmayan biriyle hep muhattap 'kendiyle muhattap'. İcabında güzel farkındalık yaratacaktır insanın kendiyle münakaşası fakat bu husus dediğim gibi zamane gizli sorunudur.
nicksizolmazmi
Çok da normal olmadığını düşündüğüm durum. Tanıdığım, ciddi psikolojik sorunları olan insanların kendi kendine konuştuğuna çok kez şahit olduğum için böyle düşünüyorum. Bir çok kişjnin kendi kendine konuştuğunu görünce hafiften bir endişe yaşamadım değil :)
yalinayakkirkayak
Konuşmak bi yana ben kendi kendime soru sorup cevaplıyorum.

+bugün bu yoldan mı eve yürüsem?
-çok karanlık ya, her zamanki yoldan gideyim.
+bir şey lazım mı acaba eve?
-yok ya, değil bence.
+zaten açık market yoktur bu saatte.

Bazen trip bile atıyorum kendime.

+bu giydiğin yakıştı mı hiç şimdi sana?
-aman sanane be slk

Aynadan bide dudak kıvırma hareketi ile göz kırpıyorum.

Şu zamana kadar bi sıkıntı yaşamadım ama varsa önereceğiniz bi klinik vs talibim. Güzeldir be insanın kendi kendine konuşması. Psikolojik bir sorunun olduğunu gösterir mi bilemem.
cetinkrc
Araştırmalara göre zeki kişilik kavramına en çok yakın olan insanların ortak özelliklerinden olduğu ileri sürülen araştırmaları devam eden hipotez.
mars
Çok yaptığım eylem. Öyle ki hızımı alamaz kedilerime anlatmaya başladığım olur. Korkmayın kötü biri değilsiniz;hasta hiç değilsiniz. Konuşun anlatın dökün içinizi bizi bizden daha iyi anlayan kim var tanrı aşkına.
kisiselbakim
önce insan kendi kendine yetecek ki,başkalarını da yetebilsin.

herkese tavsiyem kendinizden sıkılmayın. kendiniz ile vakit geçirin,konuşun, dertleşin,sorun,cevaplayın. bakın görün nasılda aydınlanacaksınız.

demek o ki kendi kendine konuşan insan iyidir.zarar gelmez.

tabi ki azı zarar çoğu karardır.

geçmiş kendi ile konuşan büyük insanlar ile doludur. (bkz:peygamberler tarihi)
nurse
Kendi kendime konuşurken ağzımın oynadığını ve mimiklerimin çalıştığını karşımdakinin 'deli mi ?' Bakışıyla fark etmek çok sık başıma geliyor.. bu beni utandırıyor..
gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere
Kendi kendime konuşup cevap veriyorum. İçimde bana çok benzeyen biri daha var ve birbirimize akıl veriyoruz gibi düşünülebilir. Bence abartılmadığı sürece zararsız bir eylem. Abarttığım dönemlerde kii bu dönemler genelde evden günlerce çıkmayıp kimseyle konuşmadan hiçbir şey yapmadığım dönemlere denk geliyor, içimde bir kadının çığlığını duymuştum, sonrasında çocuk sesleri vs vs. Sordum olağan bir şeymiş.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol