kemalistlerin cübbeli bir adamı metroda taciz etmesi

nushirevan


29 Ekim'de metroda meydana gelen garip olay. Cübbeli birini gören kemalistler, aşağılayıcı hareketler ve bakışlarla adama adeta psikolojik şiddet uyguluyor. Adam tepkisiz kalıyor ama 2019 Türkiye'sinde halen giyim kuşamından dolayı insanları kutuplaştıran kafaları görmek üzücü. Bırakın insanlar ne istiyorsa onu giysin. Sen mini etek giy, öteki burka taksın. Sen göbeğine piercing yaptır, öteki sakalını uzatsın. İnsan olun insan!..
merdumgiriz
Memlekette at koşturdukları hâlde 7/24 "özgürlük" diye yırtınanların sıra kendilerinin haricinde birine geldiğinde sergiledikleri faşist tavır. Mazeretleri de şey: Lâiklik, Atatürkçülük falan. Yerseniz...
mahur
Kemalistler gibi tam karşı taraftaki gruplarda da tahammülsüzlük adına büyük sorunlar var. Cumhuriyet, atatürk deyince atıp tutmalar, kulaktan duyma bilgilerle nefret söylemleri yaygın. Ben aynı kemalistler gibi bu tarz insanlarıda şiddetle kınıyorum. Hepimiz binbir çeşit haliyle aynı havayı soluyoruz ve bu ortak nokta birbirimizden ayrılmamaya yeter diye düşünüyorum. Kemalistler gibi geçmişte yaşıyorlar, hala padisahligi savunuyorlar. Kemalistler gibi bir noktaya takılıp kalmışlar. Gericilikte birbirilerinden farkı yok, hep aynı zihniyet. Ayrimcilik, digerini begenmeme, kendini ustun gorme.
Sözlük
kuluçka makinesi One Hit Wonder Likit Smok Nord