karşı cinsle tokalaşmayan erkek

nicksizolmazmi
Dini inancını kendi içerisinde yaşaması gereken erkektir. Tokalaşmayacaksa bayanların bulunduğu ortamlara girmekten sakınmalıdır. Sonra allah muhafaza günah olur. Yapmadığı bu hareket bayana büyük hakaret ve saygısızlıktır. Hiç bir şekilde muhattap görülüp kaale alınmaz (swh)
3
harun harun
inanç özgürlüğü nerede? müslümanlara yok, onun dışındakilere var. üzücü!
nicksizolmazmi nicksizolmazmi
Bunun inanç özgürlüğü ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Çalışma hayatında bu davranış kabul edilemez. Abdesti bozulmasın diye elimden evrak almayan bir işçiye kadın amir olarak nasıl iş yaptırabilirim. Sizin düşüncenize saygı duyarım ama ben bunu cehalet olarak tanımlarım. Ayrıca ben de aynen sizin gibi müslümanım.
harun harun
müslümansanız bu tür ince ayrıntılara önem vermelisiniz.
ikinci olarak bahsettiğiniz abdest bozulma endişesi veyahut tehlikesi şafii mezhebinde gerçekleşir. şafii mezhebi mensubu erkek namahrem kadına temas ederse abdesti bozulur, ama çalışma ortamında farklı mezhebi taklit edebilir. bunlar doğrudan "cehalet olarak tanımlarım" demek için basit kolay bahaneler sebepler değil.

eğer ki size zararı yoksa cehalet olarak tanımlandıramazsınız. eyvallah, bende size saygı duyarım lakin bu görüşünüze saygı duymamı beklemeyin lütfen.

bu başlıktaki tüm girileri gör
[email protected]