kanı donmak

nushirevan
Gördüğü, yaşadığı, tecrübe ettiği olay veya durum karşısında ürpermek, olağanüstü şaşırmak ve ayrıca bir ekrem imamoğlu beyanı.

İstanbul'da Metrobüs seferlerinin azaltıldığı iddiası üzerine, sosyal medyada otobüsün kalabalık görüntüsü çekilmişti. Bu sosyal mesafeden yoksun görüntü, oldukça tepki aldı. İBB sözcüsü Murat Ongun kalabalığın organize bir şekilde otobüse dolduğunu, amacının da İBB 'yi ve başkanını zor duruma düşürmek amacı güttüğünü ifade etti. Fazilet parkı durağından 47 kişinin aynı anda bindiği ifade edildi. Yetmedi, Ekrem Bey "organize kötülük" dediği olay hakkında fox tv'de konuşurken "ben görüntülerini izledim, kanım dondu ya!" dedi.


Bunun üzerine bazı gazeteciler, olayın üzerine gidilmesi için dava açtılar. Dava neticesinde, metrobüs kayıtlarında böyle bir olayın vuku bulmadığı da ortaya çıktı. Bir çok kişi, çalışmak zorunda oldukları için sabah işe gitmekten başka bir şey yapmamışlardı. Ortada kötülük olmadığı gibi, organize bir faaliyet de tespit edilemedi. Nitekim davanın sonuçlanmasına kadar iddiasını sürdüren Murat Ongun, nihayet yanlış anlattığını itiraf etti. Olayı "organize kötülük" olarak lanse eden İBB olayı "canım tamam tek bi duraktan binmemişler de, bir çok duraktan binmişler"e getirdi.


Şimdi soru şu: Ekrem İmamoğlu'nun

"Ben görüntüleri izledim, kanım dondu!" dediği görüntüler neydi?

Ortada 2 kişi var, biri yalan söylüyor belli ki..

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol