iskender evrenesoğlu

can
İskender Evrenesoğlu, kendisine vahiy geldiğini ve peygamber olduğunu, “Risalet Nurları” isimli kitabın ise vahiy yoluyla Allah tarafından yazdırıldığını iddia ediyor.
mavikaranlik
peygamberlik iddiası bulunmayan, soyu osmanlı hanedanlığına kadar dayanan muhterem bir zat. resulluk ile peygamberlik kavramlarının birbirinden ayrı olduğunu anlatmaktadır. ayrıca allah'a ulaşmayı dilemenin, mürşide tabii olmanın ve zikrin farz olduğunu ayetler ile tek tek kanıtlar. devrin imamıdır. öldüğü konusundaki söylentiler asılsızdır. (bkz:7 safha 4 teslim)
nushirevan
akli melekelerinin yerinde olup olmadığını kestiremediğim bir kişi. kalbini açıp bakmadım imanın kimde olduğu bilinmez ama allah dostlarına bakıldığı zaman insanların kalbi yumuşar, allah'ın rızasını hatırlar insan. Bunun sebebi bu kişilerin batında olduğu gibi zahirde de takva üzerine yaşama gayretleridir. Ben iskender hocada böyle bir hal göremedim. Aksi gibi; İslamoğlu, Oktar, Kuytul, Gülen gibi red herringlerde gördüğüm hin siyaset mevcut.. Toplumda hocalara güven bu kadar azalmışken Haksız olmayı tercih ederim.
Sözlük
kuluçka makinesi One Hit Wonder Likit Smok Nord