ibret alınmalık olaylar

10line
Bundan birkaç sene önce, evlerimizin üç adım yürüme mesafesinde olduğu çok sevdiğim ve sürekli görüştüğüm bir Berna Ablam vardı. Çocukluğum onunla birlikte geçti diyebilirim aramızda sekiz yaş vardı ama her zaman arkadaşça ruhu ile yanımda olurdu. Çok sevdiği sevgilisiyle evlenmesine babası müsaade etmemişti çünkü çocuk aşırı zengindi. Evet bu size tuhaf gelebilir ama babası Ferit amca dedi ki durumu çok iyi olmayan adama bile kız veririm fakat çok zenginden malıyla mülküyle ön planda olandan korkarım. Sonra bu çocuk başka bir kızla nişanlandı. Berna abla günlerce ağladı kendine gelemedi. Bir yıl bile sürmeyen nişan bozuldu. Ardından kızının hala ondan başka bir tesellisi olmadığını anlayan ferit amca berna abla ile evlenmesine müsaade etti. Evlendiler çocukları oldu herkesin gıpta ile baktığı bir hayat yaşıyorlardı. Bir gün bir kaza geçirdi berna abla ve zorlu süreçlerden geçti. Başına türlü türlü işler geldi ve artık ilişkiye giremezdi. Kocası bunu öğrenince deliye döndü. O anlık öfkeye yordu berna abla bunu. Ama aylar sonra kocasının çok sevdiği çok güvendiği kocasının onu aldattığını öğrendi. Yine de kimseye söyleyememiş evliliğine körü körüne bağlı olduğu için ağzını açmamış. Ta ki ben senin bebeğini taşıyorum diye bir kadın kapılarına gelene kadar. Berna abla üzüldüğüne mi yansın yoksa insanların ona acır gibi bakmasına mı. Olay büyüyünce babası bir dakika bile izin vermedi ayrılacaksınız dedi. Acı çekse de hala aşık olduğu adamdan ayrılmak zorunda kalan Berna abla babasının arkadaşının kızı ile yurtdışında çalışmak üzere isviçreye gönderildi. Orda tedavi olmuş ve artık durumu iyiymiş sağlıklı imiş. Onun tedavisinde ona sonuna kadar destek olan ve asla umutsuz olmamasını ne olursa da olsun üzülmeyi hak etmeyeceğini söyleyen doktorla evliler şuan. Sanırım bir de bebek bekliyormuş velhasıl kelam bana sadece iki şey için pişman olduğunu söyledi. Eğer ben isyan etmeseydim o nişanlandığında her gün ağlayıp sızlamayıp önüme baksaydım sonra bana dönmek isteyince kucağına atlar gibi sevinçle kabul etmeseydim hiç düşünmeden hem de, belki bunlar olmayacaktı. İkinci pişmanlığını sorduğumda ise cevabı şu oldu. Bir kadın olarak beni aldattığını bildiğim halde bir ezik gibi saklandım. Kendimden çok utanıyorum bu yüzden.
harun
5000 saat cs:go oynama süresine sahiptim.
her oyunda hile olmasından ötürü artık hilecilerin biz gerçek oyuncuları 'salak' yerine koymasından rahatsız olup hile satın aldım.
hack ile uğraştığım için kaliteli ve hilecilere kan kusturacak hile bulmak zor olmadı.
bir gün hile sunucularında sıkıntı oluştu, tabiri caiz ise hile forumlarda karaborsaya düştü. hemde yarı fiyatına, hatta daha ucuz.
1 aylık hile fiyatına 3 aylık hile satın alınabiliyordu.
20 tl, nasıl olsa bedava gibi bir şey. satın almak için satıcı ile iletişime geçtim bana 'btc' ile ödeme yapmamı istedi, yani 'bitcoin' hazır olun yeni başlıyoruz.
btc o zamanlar popüler değildi, yeni yeni yatırım yapılıyor ve kimse işleyişini algoritmasını ne olduğunu bilmiyordu.
bende o kadar hack ile haşır neşir olmama rağmen, araştırmalarım sonucu 'btc ne la? değerlenmez bu' deyip ödemeyi o zaman 20 tl btc ile yaptım, o gün ödeme yaptığım btc'yi cüzdanıma koysaydım bugün 300 bin lira nakite çevirirdim yükselişe geçtiği zamanlarda.
arkadaşım aradı;
-harun, btc çok değerlendi. biz o gün ödeme yaptık, hatırladın mı? btc uçtu, uçtu!
+ ya bırak, ne kadar değerlenmiş olabilir ki?
300 bin lira kaybettim! satıcı ise 20 tl'den 300 bin tl kazandı, ileri görüşlü müydü bir gece önce rüyasında müneccimle mi yemek yedi bilmiyorum ama bana çok dokundu. hâlâ acısını hissederim.
3

Radyo Yayını