hotel california

mehmetyildirim
Bir otelin resepsiyonunda tanisip asik oldular. Meshur 216 nolu odada kaldilar ve ayrilirken bir sene sonra ayni odada bulusmak üzere sözlestiler.
Bir yil sonra ilk önce otele kadin geldi yolda bir trafik kazasina rastlamis ve otele zar zor kendini atabilmisti, fakat adam gelmedi... kadin bekledi bekledi ve bir siir yazip kapiya asti ve de intihar etti. Oysa ki yolda rastladigi kazada ölen kendisi gibi otele yetismeye calisan adamdi.
Otelin sahibi o günden sonra o odayi kimseye satmadi. Yillar sonra otelin hic bir bos odasinin olmadigi birgün bir müzik grubu otele geldi ve/fakat yer yoktu, ama otelin sahibinin en sevdigi gruptu bu ve grubun solisti Don Harley'e "bir odam var orayi sizin icin acacagim" dedi ve 216 nolu odayi (bkz:Eagles) grubuna verdi.
Grup odaya yerlesti ve kapinin arkasindaki o siiri gördü. Don ve tüm grup üyeleri büyülenmislerdi ve bu siirin hikâyesini otelin sahibinden dinleyince adeta büyülenmis gibi odalarina dönüp o ölmeyecek olan besteyi yaptilar. HOTEL CALifORNia.

damdan dusen bey
Çoğu türk gencinin kendisini rakçı olarak tanımlamasına izin veren şarkı.

Güzel şarkıdır orası ayrı. Hatta uyuşturucuların etkilerinden bahsettiğini bir yerde okumuş gibiyim ama hatırlayamadım.
Sözlük
https://dovizkurlaricanli.com