her şeyi çöpe atan anneler

nurse
Aslında bahsedeceğim şeylerin çöpe atmakla ilgisi yok fakat annelerin sürekli birşeyleri kaldırdığı,yok ettiğiyle alakalı bir şeyler anlatacağım. İnsanlarında genel olarak bu başlığa yazacak birşeyleri olur diye düşündüm.

Bizim kitaplıkta elimize gelen her şeyi koyduğumuz bir bardak vardı. Geçenlerde bozuk para ararken içinin tıka basa olduğunu gördüm. "Aaaa ne ara bu kadar birikmiş, ekmek alırken kullanayımda bitsin " diyerekten o bir tomar parayı bakkala,fırına dağıttım. Tam olarak birkaç saat önce kıyametler koptu,depremler,fırtınalar. Nerede mi? Bizim evde. Meğer onlar eşimin koleksiyon diye biriktirdiği 15 temmuzlu,ayasofyalı, bozukluklarmış. Şuan bir kedi gibi sessiz sedasız bir köşede sinirinin geçmesini bekliyorum. Ammada abarttı canım. Hıhhh. Dahada bir şeye elimi sürmem.
mahur
O an aman başımdan eksilsin diyerek gözü dönen annedir. Hemen örneklendireyim bende birkaç sene önce hırka kazak özellikle kalın ve yünlüleri atmadım ama ihtiyaç sahiplerine verdim. Boşuna durmasın, evimiz çok sıcak giymiyoruz. böylesi de israf, değerlensin diyerek dağıttım gitti. Doğalgaza geçene kadar soğuktan haberimiz yokmuş kışın geldiğini geçtiğini anlamazdık. Kömürlü kaloriferin tadı bambaşkaymış. Doğalgazlı evler bilen bilir rüzgar esiyor evin içinde ama fatura da hiç azalma olmadan artarak geliyor, gidiyor. Kısacası bu dondurucu kış günlerinde arıyorum o kazakları, hırkaları. Birşeyi atmadan veya vermeden önce iyice düşünmeli.
(bkz:kendim ettim kendim buldum)

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol