harry potter

can
Harry Potter, İngiliz yazar J.K. Rowling tarafından yedi kitap hâlinde yazılan fantastik roman serisi ve bu kitaplardan uyarlanan film serisi. Dünya çapında elde ettiği başarı ve yakaladığı satış rakamlarıyla çığır açmayı başarmış ve edebiyat tarihine geçmiştir.
karambol
Ne filmini izlediğim ne de kitabını okuduğum karakterdir.
Herkesin yöneldiği popüler olan şeylere mesafeli durmanın psikolojide karşılığını bilen varsa, bana bilahare anlatsın; minnettar olurum.
yercekimsiztosbaga
dünyanın en hızlı satan kitabı ve dünyanın en çok satılan çocuk kitabı ünvanlarını elinde tutan fantastik seri. temel hikayenin anlatıldığı 8 filmlik gişe hasılatı 7.701.234.647 dolardır.

hristiyan dünyanın cadılık ve büyücülük algısı ile tarihine göndermeler yapan, büyü kelimelerini dini metinler gibi latince temelinde kuran, avrupa sihir algısı hakkında kurulmuş en kapsamlı ve sistematik kurguyu oluşturan seridir.

basılı eser olarak satışa sunulan iki adet hogwarts ders kitabı, ozan beedle ın hikayeleri ile harry potter ve lanetli çocuk kitabı temel hikayenin yan öğeleridir.
martilara simit atan kadin
Daha ilk filmi ile hayatıma kabus katmış film ve kitap serisi. Yıllardır kabus niyetine bir sahnesini izler dururum. Bu nedenle 4. Filmden sonrasını izlemedim.

Ama biri kitap serisini alsa havada yutarım o ayrı.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol