güven sözlük'ün karalanma kampanyası

mavikaranlik
Sevgili güven sözlük yazarları, bildiğiniz üzere diğer sözlük sitelerinde bazı kuyruk acısı bulunan, tek amacı sözlüğe zarar verip “ne vursak kar” mantığıyla hareket eden insanların varlığını acıyarak izliyoruz. Bu ve benzer platformlarda tarafımıza yapılan ve hiçbir temel dayanağı olmayan iddialar için evvela bir cevap verme niyeti taşımıyorduk. Zira bu ve buna benzer kafa yapısı olan insanları dikkate aldığımız veya değer verip uğurlarında mürekkep tüketeceğimiz düşünülmesin istedik. Bu konu halen değişmemiş olsa da yine de kafalarında soru işareti bulunan insanlar için ufak bir açıklama yapma gereği duyduk.

Güven sözlük öyle bir sözlüktür ki, daha açıldığı günden bu yana gerek sosyal medya platformlarından gerek tanınmış, ünlü web platformlarından reklamları çıkılıp ismini duyurduğu günden beridir geleceği ön görülüp hedef alınan bir platformdur. Elbette ki bu hedef alınma problemlerinin arkasında sizlerin de bilmediği pek çok husus yatmaktadır. Bunların başında da rekabet konusu gelmektedir. İlk günden bu yana büyüyerek ve etrafa kulak asmadan devam ediyor oluşumuz birçok kişiyi elbette ki korkutmuş olacaktır. Bu hususta elbette hepsinin karşı bir atağa kalkma ihtiyaçlarını tetiklemiştir.

Kurallar anlayışımız, format hususuna verdiğimiz dikkat, şahısların siyasi ve dini görüşleri ne olursa olsun insanların birbirlerine dolaylı veya doğrudan hedef almasına asla müsaade etmememiz aramızdan ayrılmak zorunda kalan insanların kin ve nefretlerini de körüklüyor. Yazarların trollük amaçları taşımaları, karışıklık çıkartma ihtiyaçları, kaos ve düzensizlikten beslenme durumlarına asla ve asla müsaade etmiyor oluşumuz elbette ki 4 aydır bizim geldiğimiz noktanın kuvvetini ve düşmanlarımızın çokluğunu göstermektedir.

Bilinmelidir ki: Güven sözlük asla ve asla yukarıda ki amaçları taşıyan insanlara müsaade etmemiştir ve etmeyecektir. Yazarların huzurunu kaçırıp, heveslerinin kırılması uğrunda çaba sarf eden kötü niyetli kişileri nokta atışı usulünde belirleyip anında müdahale ediyor oluşumuz; hem verdiğimiz emeklerin yoğunluğunu kanıtlayacak hem de bize karşı saldırıya geçecek olan insanların sayıca artış göstermelerine neden olacaktır.

Unutmayınız, biz bu yola çıkarken tüm yönetim ekibi ile tek bir amaç ve hedef doğrultusunda yemin ettik. İsmi lazım olmayan diğer bütün platformların aksine foseptik çukuruna dönmüş ortamlardan kaçmak isteyen insanlara kapı açıp; gevşeme, vazgeçme, yılma, inanç kaybetme gibi tüm kavramlara yol boyunca sırtımızı dönüp hizmet vermek istedik. Amacı nefes almak olan bunca insanı hem bir arada toplayıp hem de tüm saldırılara kucak açıp işleyişi sağlamak elbette ki kolay olmayacaktır. Bunu bile bile girdiğimiz bu yoldan da, siz güven sözlük yazarları istemediği sürece dönmeyeceğiz.

Hakkımızda sık sık dile getirilen, “eleştiri kaldıramama”, “ego kasma”, “usulsüz yöntemler ile yazar toplama”, “multi üyelik” gibi asılsız ve komik iftiralara gülerek geçmekteyiz. Zira hakkımızda bu iftiraları atan kişilerin hiçbiri karakterlerindeki kin ve nefreti gördüğümüz için aramızda yer alamadılar.

Elbette ki bunlar sadece bahsedebildiğimiz kadarı, yine bu şahsiyetlerin arka planda çevirdikleri, maddi çıkar, rüşvet, sapkınlık ve ahlaksızlıkları aramızda nefes alamamaları için fazlasıyla yeterli bir sebepti. Asla müsaade etmeyeceğimiz tavırları kendi sonlarını hazırladı.

Olay bu noktalara yani: “Çıkar” kavramına gelince elbette ki bize olan saldırı güdüleri de arttı. Bu nedenle bize zarar verebilecekleri gibi kendilerince fikirlere dalıp ellerindeki tek kozlarını kullanıp diğer platformlardan hakkımızda iftiraya başladılar.

Tekrar yineliyorum ki, güven sözlük marka tescili dahi yapılmış kurumsal alt yapı ile hizmet verme amacı taşıyan; yazarlarını daha güvenli, iç ve dış etkenlerden zarar göremeyecekleri, rahat bir şekilde, hakaret veya aşağılama yaşamadan yazabilecekleri bir ortam sunmaya gönüllü platformdur. Bu denli hedefler ve işleyişe bürünmesi de bugün bizlere her fırsatta yapılan saldırıların sebebidir.

Güven sözlük yönetimi olarak hepsine ve daha bilmediğiniz nice saldırılara göğüs germekte kararlıyız. Bu konuda da tüm saldırı ve iftiralara ilişkin verdiğimiz ve vereceğimiz tek cevap bu olacaktır.

Sloganımızda da söylediğimiz üzere: “Güvensizlik başlayınca dostluk kaybolur.” Aramıza nifak sokmaya çalışan, iftiraları ile insanları yönlendirmeye çalışan nice şahısa inat, güveniniz bozulmamıştır ve biliyoruz ki bozulmayacaktır.

Bizler harika başlayan “güvendaşlarız”:Bizler şarkısı dillere düşmüş,
“düzelir zamanla konular ve olaylar
başarmak her daim bizim için kolay bak!”
Diyen melodileriz,Bizler her ay büyüyen, her ay yeniliklerine yenilik katan devleriz:
(bkz:güven sözlük 1. ay dönümü)
(bkz:2.ayın bereketi & koordinasyon ekibimiz)
(bkz:güven sözlük 3. ay kutlaması)
(bkz:güven sözlük 4. ay dönümü)

Eee Onlar da haklı, karşımızda kim durabilir?

Bir müjde daha vermeden geçmeyelim, çok yakında yine aramızdan bir yazarımızın da destekleri ile radyo yayınlarımızda başlayacaktır. Bu hususta alt yapı ve zamanlama çalışmalarımız başlamış olup devam etmektedir.

Bizler sizlere hiçbir şey (maaş, makam, şan şöhret vs) vadetmediğimiz halde ilk gün Ne söylediysek o gün ki tavrımızı halen koruduğumuz ve buna inanan halen yanımızda duran, yeni gelen, bu taşın altına elini koyan tüm yazarlara en büyük teşekkürlerimizi sunuyoruz.

İyi bir başlangıç, yarı yarıya başarı demektir
cetinkrc
Doğru yolda olduğumuzu hatırlattıkları için sanırım teşekkür etmemiz gereken bir başlık olmuştur. Kedi uzanamadığı ete mundar der sözünü de anımsatan bir enstantane olmuştur.
mehmetyildirim
Uzunca bir suredir yazamiyorum fakat bu yazmayacagim anlamina ya da uzaklastigim anlamina gelmemektedir. Burayi karalamak, ego vs.. gibi sacma sapan iftiralarla ithamlarda bulunmak ( - ) yaziyla ( eksi ) iq göstergesidir benim nazarimda. Zira burada yapmacik bir yapi hic olmadi, olmayacakta. Sorunun tabani bana kalirsa, lackalasmis duzene alismis ve camurlasmis kaotik yapilanmalardan ellerini ovusturarak nemalanmaya calisan beyni noksan güruhun ergence ve moronsal idiotluktan bir turlu cikamamalari ve daha kötüsü bu durumlarindan cikmak istememelerinden kaynaklidir. Bazi sahsi problemlerim mevcut oldugundan kafami buraya cok veremedim (yonetimin bilgisi dahilindedir) ama o güruhun cilt cilt ansiklopedilere sigdiramadigi iftiralara verilecek en guzel cevap; bu sözlügün tek kelimelik mottosu olan güvendir! Elbette Bunu anlamak icin orta seviye iq gerekir. Vasatin altinda kalanlara acilen tedavi önerilir...
Sözlük
döviz kurları canlı