güven sözlük sistem değişimi

mavikaranlik
son güncelleme ile birlikte çok çok yenilik getirme fırsatı bulduk. bu yeniliklerin ne olduğu ve kullanımları hakkında detayları bu entry altında takip edebileceksiniz.

Öncelikle eksikliklerden bahsetmek gerekirse, tüm mesajlaşma geçmişi silindi. tüm şifrelerin sıfırlanması gerekti. giriş ekranında şifremi unuttum kısmından şifrenizi değiştirmeniz gerekiyor.

ara ara hatalar oluşabilecek, gidermeye devam ediyoruz.

yeni gelen özellikler ise,

tematik mod eklendi:

tematik mod açmak istediğiniz çok başlık olduğu fakat dikkat çekmek istemediğiniz zaman kullanılabilen bir moddur. Açtığınız yeni başlık sol frame üzerinde görünmeyecektir. sağ tarafta yer alan aşağı ikonuna tıklayıp "tematik" seçeneğini seçtiğiniz zaman tematik mod ile açılan tüm başlıkları görüntüleyebilirsiniz. eğer tematik modda açılan başlığa yeni bir entry girişi sağlanırsa bu sefer normal akış framesi üzerinde görünecektir. tematik modu aktif etmek için profilinizde sağ kısımda yer alan aşağı ikonuna tıklayıp "tematik moduna geç" seneğini seçmelisiniz. aynı şekilde çıkmak istediğiniz zaman da "tematik modundan çık" menüsüne tıklamanız gereklidir bu unutulmamalıdır.

ufak bir genel sohbet alanı eklendi:

mesajlar ikonunun hemen yanında "sözlük sohbet" ikonunu görebilir ve ona tıklayıp shbet alanına geçiş sağlayabilirsiniz. yazdığınız mesajlar diğer tüm yazarlar tarafından görüntülenip cevaplanabilecektir. sohbet alanında da sözlük kuralları geçerlidir. bir merhaba demek ister misiniz?

başlık açılırken kategori eklemek zorunlu hale geldi:

artık başlık açarken ilgili kategoriyi seçmeniz gerekiyor. sizin için hazırladığımız kategorilerden başlığa en uygun olanı seçebilirsiniz.

çok detaylı istatistikler eklendi:

bu link üzerinde sözlüğe dair tüm detaylı istatistikleri görüntüleyebilirsiniz. linke tıklamak yerine ana sayfa da yer alan "istetistikler" menüsünden "genel istatistikler" alt menüsüne tıklayıp ilgili alana gidebilirsiniz.

biyografi alanı eklendi:

artık profil sayfanızda istediğiniz şey yazabileceğiniz bir alan bulunacak ve diğer tüm yazarlar tarafından görüntülenebilecek.

mesaj ve entry engelle alanları eklendi:

bir yazarın profiline girdiğiniz zaman artık o yazarın size mesaj atmasını veya yazdığı entryleri görmemek için entrylerini engelleyebilirsiniz. bu iki butondan istediğinize veya ikisine de tıklamanız yeterlidir.

içerik editörü düzenlendi:

artık başlık açarken veya entry girerken daha kullanışlı ve tüm alanları görebileceğiniz bir editör üzerinden işlem yapacaksınız.

profil ayarlarında ek seneçekler:

profil ayarlarınıza girdiğinizde artık seçiminize göre ek değişiklikler yapabileceksiniz. örneğin "cinsiyet göster" "ad soyad göster" ya da "özel mesaj alma" şeklinde seçeneklerden işlem yapabilirsiniz.

entry yedekleme servisi eklendi:

ne olur ne olmaz, artık entrylerinizin yedeğini alabilecek ve tekrar yükleyebileceksiniz.

mesajlaşma ekranı düzeltildi:

eski mesajlaşma ekranında bir takım hatalar bulunmaktaydı ve kullanımı zorlu bir hal almıştı. problemleri giderildi.

entr gizleyebilme:

artık beğenmediğiniz bir entry olduğu zaman sağ köşesinde yer alan "aşağı" ikonuna tıklayarak "bu entryi bir daha görme" seçeneğini veya "bu yazarı bir daha görme" seçeneğini seçerek akış ekranınızdan kaldırabilirsiniz.

favorileyenleri görme:

bir entryi kimlerin favorilediğini artık görebileceksiniz. entry altındaki "favorileyenler" ikonuna tıklamanız yeterli.

mahur
Uzun zamandır bekledigim değişim. (Doğum günüme denk gelmesi bana sürpriz oldu bgv.) Aylar önceden haberini almış ama daha farklı Bir seyler bekliyordum. Böylesi de çok güzel olmuş. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık, herşey gönlünüzce olsun. Anneannemin bir lafı vardı; dünyayı deramet tutar derdi. Yani yenilik, bakım insana hep iyi gelir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol