güven sözlük kullanım kılavuzu

mavikaranlik
yeni yazarlarımıza rehberlik edecek olan bilgileri içeren başlıktır.

başlık nasıl açılır?

başlık açmak için açmayı düşündüğünüz ibareyi yukarıda yer alan arama kutusuna yazıp arama butonuna tıklayın. karşınıza daha önce açılan başlıklar çıkacaktır, eğer açacağınız ibareye benzer bir başlık yok ise hemen aşağısında göreceğiniz içerik editörüne başlığınıza ilişkin detayları yazabilirsiniz. başlıkta tanım olmalı, yazdığınız ibareyi açıklayacak ifadeler bulunmalıdır. gerekli tanımı yaptıktan sonra kendi yorumlarınızı dahil edebilirsiniz.

yazı editörü nasıl kullanılır?

bkz, abkz, resim ekleme, video ekleme gibi detayları nasıl yapabileceğinize dair detaylı bilgilere erişebilmek için aşağıda ki başlığımıza uğrayabilirsiniz.
(bkz:yazı editörü kullanımı)

profil resmi nasıl değiştirilir?

profil resmini değiştirmek için profil sayfanıza gidiniz, profil resminizin üzerine geldiğiniz zaman "değiştir" ibaresi belirecektir. tıklayarak dilediğiniz resmi yükleyebilirsiniz.tema rengini nasıl değiştirebilirim?

tema rengini değiştirmek için "ayarlar" kısmından en üstte bulunan seçenek kutusundan istediğiniz rengi seçip kayıt edebilirsiniz.

başlığıma entry girişi olduğu zaman nasıl bildirim alabilirim?

birisi başlığınıza entry girişi yaptıysa sistem size bunu bildirebilir fakat bildirim yapması için bu ayarı aktif etmeniz gereklidir. yine "ayarlar" sayfasına giderek "açtığım başlıklara yeni entry eklenince bildir" seçeneğinin önünde ki kutuyu tiklemeniz gereklidir.

taslaklarım nedir?

yazdığımız bir entry veya açmaya çalıştığınız başlık bir anlık hata ile yenilendi veya sıfırlandı ise bu yarım kalan içerik "taslaklarım" isimli menüde saklanıyor olacaktır. oraya girerek yeniden kaldığınız yerden yazabilir ve yayına alabilirsiniz.

ukde nedir nasıl kullanılır?

(bkz:ukde sistemi) isimli başlığımızda detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

entry'e nasıl etiket (kategori) eklemesi yaparım?

entry'nizi paylaştıktan hemen sonra aşağıda ki görselde işaretli olan ikona tıklayarak, istediğiniz kategoriyi belirtip ardından kayıt ederek etiketlemesini sağlayabilirsiniz.entry'mi nasıl düzeltebilirim?

paylaştığınız entry'i daha sonra düzenlemek istiyorsanız entry'nizin hemen altında yer alan ikonlardan kalem şeklinde olanına tıklayarak yeniden revize işlemini sağlayıp kayıt edebilirsiniz.kendi entry'mi nasıl silebilirim?

entry'nizi silmek istiyorsanız yukarıda ki soruda olduğu gibi evvela kalem ikonuna tıklamalı daha sonra sol altta yer alan çarpı işaretine tıklayarak silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.entry nasıl şikayet edilir?

şikayet etmek sitediğiniz, kurallara uygun olmadığını düşündüğünüz bir entry'i bize bildirmek için entry aşağısında yer alan böcek ikonuna tıklamalı ve ardından açılan bölümden gerekçesini bildirerek gönderimini sağlayabilirsiniz.rahatsız olduğum bir yazarı nasıl engellerim?

eğer bir yazardan mesaj almak istemiyorsanız profiline girip "engelle" butonuna tıklayabilirsiniz. size hiç bir platform içerisinde şekilde mesaj atamayacaktır.entry oylamaları nedir, nasıl yapılır?

entry altında yer alan aşağı ve yukarı yönlü oklar ile entry oylaması yapabilirsiniz. yukarı işaretli olan ikon "beğendim" anlamına gelirken aşağı yönlü ikon ise "beğenmedim" anlamına gelmektedir. Ayrıca bunların yanında bulunan yıldız ikonu'da favori anlamına gelmektedir. Favori profil sayfanızda yer alan "favorilerim" kısmında görünüyor olacak ve favorilerinize eklediğinize dair bir bildirim karşı yazara ulaşacaktır. Size kimin artı yada eksi verdiğini göremezsiniz. Fakat favorilere ekleyen yazarları bildirim olarak alacaksınız.

bir entry'e nasıl yorum yapabilirim?

bir entry'e ilişkin başlık içerisinde yorum yapmak, cevap vermek kurallar gereği yasaktır bu nednele başlık içerisinde olmadan entry'nin altında yer alan "yorum" ikonuna tıklayarak entry altında yorumunuzu iletebilirsiniz. yorum yaptığınız ve cevap aldığınız zaman size ve karşı tarafa bildirim gidecektir. Böylelikle kuralları ihlal etmeden yorum kısmından dilediğiniz gibi yorumlama, tartışma sağlayabilirsiniz.

2
archangel archangel
Harika olmuş elinize sağlık hocam
mavikaranlik mavikaranlik
teşekkür ederim hocam

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol