güven sözlük 9.ay dönümü

serendipity
Yaz aylarının henüz ortalarına geçiş yapacağımız şu günlerde nem yoğunluğu diğer günlere nazaran varlığını daha da hissettirip adeta sıcaklar baş ağrısı yapıyorken çoğumuzun ağzından o soğuk veryansınla 'yorgunum!'çıkıyor değil mi!

Yorgunluk tüm çizgilerini ve kas ağrılarını gösteriyorken arka planda çalan bir müziğin nakaratı kulağımı çınlatıyordu;
Çok yorgunum
Beni bekleme kaptan
Seyir defterini başkası yazsın
Çınarlı kubbeli mavi bir liman
Beni o limana çıkaramazsın

Tam olarak sevgili Cem Karaca'nın da dediği gibi 'çook yordunduk!'

Her neyse yorgunluk limanına sığınıp tembellik yalanına şezlong misali uzanırken sağ alt köşeden gelen haber bildirimleri üzerine irkilip duruyordum.

''Termometreler 58 dereceyi gösteriyordu.'' diyordu.

Tatile gidemeyen çalışkan arılar olarak, sıcaklık kalp spazmı geçirmemize vesile oluyorsa da gündelik sabır zikrimizi çekip eyvallah demeyi yineliyorduk.

Efendim sıcaklar, işler güçler, termometrenin basınç etkisindeki barometresi, hukukçu arkadaşlarımızın baro sorunsalları, düğün davetleri, takvimler, randevular derken yine aylardan, günlerden bir haber an itibari ile ömür tükettiğimin farkına vardığım o saniyelerde...
Efendime söyleyeyim aylardan haziran günlerden çarşamba hafta sonu ibb seçimleri, hararet, yorgunluk, kıyasıya çekişme derken sevgili sözlüğümüzün 9. ay dönümünü kutlamayı geciktirmişiz.
Sıcaklık ve yorgunluk tüm ülkeyi hatta dünyayı etkisi altına almışken henüz kimseye kızmak istemedim. Hani ben unuttum unuttum, sizler neden unuttunuz diye elinde terlik ile çocuğunu kovalayan anneler gibi kızıyor olmayı isterdim ki, mazeretler hepimizde aynıydı yahu...

Evliliğin ilk yılında kutlanan ilk yıl dönümünden sonra gelen bir gerçek vardır ki diğer yıl dönümlerilerinin hiçbiri ilk yılındaki kadar özel kutlanmıyor olup sonrasında kutlamayı bırakın ağız yoluyla tebrik edilmesi daha doğrusu hatırlanması bile lüks oluyor.

O yüzden hangi ayımızı, yılımızı kutluyor olursak olalım ilk ayımızı kutladığımız sevinç ve neşe içinde kalıyor olup her daim yaş aldığımız günlere şükür edip, minnet duyuyor olacağız.
Eee o zaman kutlu olsun 9. ay!
Sözlük
https://dovizkurlaricanli.com