güven sözlük 3. yıl dönümü

serendipity
23 Eylül 2018 tarihinde kurulan sözlüğümüzün üçüncü yıl dönümünü konu alan başlıktır.

Üstüne uzunca yazılacak, koca üç seneye sığdırılmış, arka planda nice hikâyeleriyle dolu dizgin devam eden sözlüğümüzün üçüncü yılından bahsediyorum evet!

Her ne kadar bugünlerde online sayılarımızda istediğimiz yahut beklediğimiz oranları göremiyor olsak da ben biliyorum ki online olmadan arka planda “ acaba ne yapıyor bizimkiler?” minvalinde, bu sözlüğün ne amaçlarla kurulduğunu, ne zor yollardan geçtiğimizi bilen herkesin vazgeçemediği sözlük olduğunu da biliyorum!

Hayata dair; zaten zor giden hayatlarımızda, üstüne pandemi ve diğer koşulların da zorlaştığı şu gün ve yıllarımızda bir mola verebilmek adına aslında buralarda anonim takılarak da bir nevi mutlu da olduğumuz bir mecra hâline gelmiştir sözlüğümüz.

“Ben” diye değil “biz” diye çıktığımız yolda en büyük sabrı Cemil-i gösteren sevgili adminimiz, (yazar:mavikaranlik) 'a huzurlarınızda sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

İster İlk günden ister son günden hiç fark etmez, tüm üyelerimizin aynı değerde ve özelinde kaldığını, kalacağına da eminim. Bu sebeple bir teşekkür de hatta en büyük teşekkür de siz değerli üyelerimize gelsin.

O zaman ne diyelim:
İyi ki doğdun sözlük!
Nice nice sayamayacağımız yıllarımıza…
nushirevan
Açıkça söylemekte fayda var: diğer sözlükler kurulduğu zamanki amaçlarını çoktan aştı. Ekşisini tatlısını incisini kömürünü çoktan geçtim, daha samimi, daha amatör bir arayış içindeydim. "Her b*ku ben bilirim"ciler arasında değil, içten paylaşımlar görmek istedim. Bu yüzden ufak ufak diğer sözlüklere kaydım. En samimi duruşu da burada buldum. Tek handikap olarak görülen aktif kullanıcı sayısına da o kadar takılmayın. Burayı bir site gibi düşünün: Yüzlerce bloktan oluşan, onbinlerce ailenin mi derdi dinlenir, yoksa 3-5 bloklu daha az sayıda ailelerin mi? Bugün ekşide "ölüyorum" yazsam "geber ameka bize ne?" Derler. Burada "canım sıkkın" yazsam benim derdimle dertlenecek kullanıcılar var. Kissinger diyor ki "kitle büyüdükçe zekâ seviyesi düşer"

Kıymetimizi bilelim bu küçük ailenin. Nice yıllara.
nurse
Bana da diğer yazarlarımız gibi güzel olan duyguları hissettiren sevgili sözlüğüm. Kaliteli kitlemizle hep olalım, var olalım.

Daha nice yıllara, hep birlikte!
mahur
Naçizane iki laf karalamak isteğimle başlayan sözlükle tanışma maceram bu vesileyle olmustur. İyi ki de olmuş ve iyi ki de sizleri tanımışım. kurucusundan, küçüğünden büyüğüne kadar adeta bir aile samimiyetiyle daha nice yıl dönümlerine inşallah.
mavikaranlik
Bizim dahi kendimizden vazgeçtiğimiz dönemlerde, bizlerden vazgeçmeyen yazarlarımıza çok teşekkür ederiz.
Her birinizi tanımak, yazdıklarınızı okumak, derdinizle dertlenip sevincinizle mutlu olmak bizim için paha biçilemez bir değerdir.
İnşallah daha uzun yolumuz, okuyacak, yazacak, paylaşacak çok şeyimiz olacaktır.
can
Yine olan bana oldu 1 yaş daha yaşlandım.
2
nurse nurse
Can hocam epeydir yoktunuz. Entrylerinizi özledik :)
can can
Tşk ederim saygılar. Özlemek güzeldir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol