güven sözlük 1. yıl dönümü

mavikaranlik


değerli yazarlarımız, tam 1 yıl önce bugün insanların en çok ihtiyaç duyduğu "güven" kavramının eşsizliğine, değerine biraz olsun vurgu yapabilmek, insanların saygı ve seviyelerini koruyarak nice dostluklar kurup kalemlerini konuşturmasına, okumasına ortam sağlayarak zor ve neredeyse imkansız bir yola girmiştik. ve nihayetinde acısıyla tatlısıyla 365 günü birlikte geçirmiş bulunuyoruz.

Zamanın ne denli hızlı aktığını vurgulamak çok klişe olacak olsa dahi gerçekten bunu bizlere hissettirdi. fakat hızlı olmasına karşın 1 dakikası dahi bizce boşa geçmedi. dolu dolu ve verimli geçti. çok güldük, çok ağladık, çok şey atlattık fakat halen ilk günümüzdeki şevkimizi kaybetmeden, yılmadan, pes etmeden devam etmesini başardık. ve hiç şüpheniz olmasın ki, bir anlık heves ile açılan, beklediğini bulamayıp pes eden, savaşmaktan korkup teslim olan platformlardan olmadık, olmayacağız. gücümüz yettiğince, sağlığımız yettiğince neler olursa olsun bu yolda uzun yıllar yerimizi korumakta da kararlıyız. Elbetteki bu kararın ardında değerli yazarlarımızın emekleri, hevesleri, başarıları bulunmaktadır.

1 yıl boyunca birbirimize çok şey kattık, gerçekten boş, faydasız noktalara odaklanmak yerine her zaman daha dolu, daha bilge, daha seviyeli bir platformun altına hep birlikte imzamızı bıraktık. ve biz inanıyoruz ki yıllar yıllar sonra belki çocuklarımız, hatta torunlarımız entrylerimize, başlıklarımıza bakıp bayrağı devir almaya, kendilerine bir şeyler katmaya devam edeceklerdir.

değerli (yazar:serendipity) adminimizin o eşsiz, estetik dokunuşlarıyla ince ince her ay dokuduğu, diğer moderatör arkadaşlarımızın heyecanla açıp önümüze serdiği, siz yazarlarımızın ilgi ile takip ettiği:

(bkz:güven sözlük 1. ay dönümü)
(bkz:güven sözlük 2. ay dönümü)
(bkz:güven sözlük 3. ay kutlaması)
(bkz:güven sözlük 4. ay dönümü)
(bkz:güven sözlük 5. ay dönümü)
(bkz:güven sözlük 6. ay dönümü)
(bkz:güven sözlük 7. ay dönümü)
(bkz:güven sözlük 8. ay dönümü)
(bkz:güven sözlük 9.ay dönümü)
(bkz:güven sözlük 10.ay dönümü)
(bkz:güven sözlük 11. ay dönümü)

başlıklarımızın bugün en değerli olanına gelmiş bulunuyoruz.

İlerleyen zamanlarda yine nice sürprizler ile yayın hayatımıza aralıksız devam ediyor olacağız.

bizim şarkımızda da söylediğimiz üzere:

"Düzelir zamanla konular ve olaylar
Başarmak her daim bizim için kolay bak
Konular, odaklan uzaktan ve yakından
Bildiğimi asla dostumdan sakınmam
Bildiğini asla dostundan sakınma!"bizimle olduğunuz, bizimle kaldığınız ve bizlere inandığınız için sonsuz teşekkür ederiz.
iyi ki varsınız!
güvenle kalın!


anti
Zamanında uyduk bir kargaya burnumuz boktan kurtulmadı.Emeklerimiz haklı isyanlarımızın sonucunda saygısız bir biçimde çöpe atılarak banlandık.Yıldız tilbe misali sağa sola savrulurken, İbrahim tatlıses misali bir babayiğit çıkıp bizi pezv***lerin elinden kurtardı." aha sözlük, yardırın" dedi.
Kuruluşunun ilk ayında şahlanıp eski sözlükleri tokatlaması baya ününü arttı.Gece online sayısını 54 bile görmüşlüğüm olmuştu.O zamanlar özel hayatımda yaşadığım sorunlar yüzünden bir türlü rahat yazamıyordum. Hatta uzaklaşmıştım.( Keşkelerimden biri daha bu uzaklaşma evresi.) Aklında sözlük kurmak isteyenlerin gelip içeri sızıp "canım sözlüğüm " demesinden 40 gün geçmeden olayları manüpile edip olmayan bir olaya evirerek karalama kampanyası ve yazar hırsızlığına girmelerine ne yazık ki müdahale edemedim.Elbet bir gün tekrar şahlanıp eski halinden daha aktif ve gündeme yön veren bir sözlük olup, herkesin güvensözlük adını etiket olarak kullanacağı zamanlarıda görüp yaşayacağız.
Darısı şimdiden ikinci yıla.
nurse
Böyle bir kalitenin büyüdüğünü görmek çok güzel. Daha nice yıllara, daha büyük kitlelerle inşallah.. play store'da tesadüfen karşılaştığım güven sözlüğü daha erken tanımış olmayı ve ilk aylarına şahit olmayı isterdim..
secret men
1 yıl önce 23 eylül 2018 tarihinde güven sözlük, sözlükler camiasına katıldı. 1 yıllık serüvenimiz boyunca açılan başlıkların neredeyse tamamı tanım ve bilgi başlığı, büyüyoruz ve gün geçtikçe kaliteli yazarlarımız ve onların kaliteli başlıkları ve girileri ile tam gaz büyümeye ve gelişmeye devam ediyoruz!
1. yılımız kutlu olsun. nice mutlu yıllarımız olsun güven sözlük ailesi.
serendipity
Bizim hikayemiz resmi olarak 23.09.2018'de başlandığı bilinmektedir.
Halbuki bu hikaye başlayalı çok daha eskiydi.
Çok derin arkadaşlıklara sahip olduğumuz, hiçbir amaç gütmeyen, tek hedefi güzel ortamın yakalandığına inandığımız sahte ortamdan çıkıp kendimizi buralarda buluşumuzun yıldönümüydü sadece.

''Bir yılda insanın başına neler gelebilirdi ki!'' sorusunun daha evveliyatında ''başımıza gelmeyen kaldı mı ki!'' sorusu daha ağır basıyordu.

Soruların ağırlığı, başımıza gelenlerle imtihan edilip çizgimizi korumaya başlayıp, bazen yorulduğumuzu da açık açık gördüğümüz günlerin başlangıcı olup, yıl dönümü kutluyor oluşumuzun şerefesiydi tüm olan bitenler.

Yola beraber çıktıklarımız, yolda bırakılmış oluşumuz, yarı yolda vazgeçenlerimizle dolu dizgin geçen koca koca bir yılın yıl dönümüydü oysa ki...

Resmiyette admin oluşumuzun tamamen temsiliyet makamından öte olmayıp, sizlerden hiçbir farkımızın olmadığının hatta 'bal gibi samimiyetimizin' en güzel temsil edildiği günün yıl dönümüydü o gün!

Gerçek hayatta evladım yok ama burası ailem, sözlük ise olmayan evladımın yerine geçti çoğu zaman. O yüzden her gün ilmek ilmek sabırla dokuyup yılmadan dimdik duran değerli kadroya ve sizlere armağan olsun bugün.

365 gün ve diğer tüm gelecek güzel günler kutlu olsun o vakit!

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol