google'ın huawei'den desteğini çekmesi

yola park eden arac
gündemi epey meşgul eden ve etmeye de devam edecek olan iddia. Çin ile amerika arasında yaşanan ekonomik savaşın son durağı huawei markası oldu. abd'nin kara listeye aldığı markaya artık android güncellemesi gelmeyecek. Ayrıca play store, youtube, gmail gibi google uygulamalarıda çalışmayacak. eğer doğru ise bu bir çeşit dijital faşizm örneğidir.
nushirevan
eski bir nokia lumia kullanıcısı olarak huawei kullanıcılarının ne hissettiğini çok iyi anladığım karardır. ama onlar yine şanslılar, çinlilerin kendi android marketini kurması zor değil
serendipity
Aklıma parasını verip te bir türlü iade edilmeyen s-400'ler neticesinde savunma sanayisine ağırlık verip kendi uçağımızı üretmeye kalktığımız ve geliştirmeye devam ederken yeni uçak ve geniş ağımızda bulunan tüm savunma mekanizmasındaki mühimmatların satışına başladığımız mevzu geldi.

Çin ekonomisiyle başa çıkmaya çalışan Amerika anlık gafletlerinin kurbanı olup kendi ayağına kurşun sıkmakta olduğunun belki farkında belki değil belki çok geç olacak lakin Huawei kendisi için yazılım ürettiğinde diğerlerinin pabucunu dama atması da an meselesidir.

Bizi ekonomimizle tehdit eden Abd, dediğini yapmış dolar lobisiyle ve güzel ülkemin yumurta şey ağzına gelmeden alamadığı önlemleri tüm dünya izliyor olup herkes kendisine hangi tehditler altında zamanı gelince benzer ya da aynı sorunsallar ile karşı karşıya geleceklerini görmektedirler/Görmekteyiz/Göreceğiz de!

Bu tehdit altında Çin'e bu blöf söker mi sökmez mi izleyip göreceğiz!

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol