fenerbahçe

anti
Fenerbahçe Futbol Takımı, ya da yaygın kullanılan adıyla Fenerbahçe, Fenerbahçe Spor Kulübü 1907 yılında kurulmuştur.
Kulüpteki futbol hariç diğer şubeler basketbol, voleybol, atletizm, boks, kürek, yelken, yüzme, e-Spor ve masa tenisi'dir.
jean baptiste de la croix
evlendiğimde eşime formasını alacağım takım.

esasında futbol ile çok içli dışlı değilim de arkadaşa söz verdik işte. adam benim forma almam için kırk takla atıyor. ben de ona "tamam lan, evlenirsem eşime alacağım söz" dedim.
hippizibidi
Ligin dibine demir atmış olsa da Galatasaray'ın sahasındaki beraberlik ligin ilk yarısının sonuna kadar başarısızlığı çok gündeme getirmeyecektir.

Ben bu durumu çok seviyorum lan. Genellikle bu sayede biz şampiyon oluyoruz.
vulcanesia
sarı lacivert renkleriyle istanbul un anadolu yakasını temsil eden, türkiye de en çok taraftarı bulunan kulüplerden biridir. 1907 de kurulan fenerbahçe, maçlarını kadıköy deki eski ismi şükrü saraçoğlu stadı olan ülker stadyumu nda oynar. yaklaşık 20 yıldır kulübün başına musallat olan bir başkan tarafından yönetilmektedir. kulüpte şimdiye kadar lefter, cemil turan, rıdvan dilmen, tanju çolak, jay jay okocha, van hooijdonk, anelka, alex de souza, roberto carlos gibi büyük isimler forma giymiştir. ligde tam tamına 19 şampiyonluğu bulunan kulüp şampiyonlar liginde çeyrek final, uefa avrupa liginde yarı final görmüştür.

not: sözlükte herkes galatasaraylı herhalde bir allahın kulu fenerbahçe başlığı açmamış bana nasip oldu. :)

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol