feminizm

siyahhanim
Kesinlikle içi boşaltılmış, özellikle muhafazakar kesimde kadın düşmanlığı yapan kişilere yafta yapıştırılan durumdur. Feminizmi desteklemiyorum ama kavramların içini boşaltmak can sıkıcı.
hippizibidi
Edeolojiler kendi aralarında hingimiz daha radikal aptalız diye bir yarış yapsa bence birinciliği feminizm alır hem de öyle burun farkıyla değil; kaplumbağa ve tavşan masalında tavşanın "bu gerizekalı mı beni geçecek peh peh" demeyip bilim insanı ciddiyetiyle yarışa asıldığını düşünün heh işte tam da böyle bir farktan söz ediyorum.

Düşünün ki bu güruh sokaklara klitorislerini çizip kadın ve erkeği işitlemeye çalışıyor.
Hukukçu, doktor, mühendis, akademisyen veyahut üst mertebe bir meslek edinip sosyal statü konusunda kadınların -şayet varsa bir engel- önünü açmak için mücadele etmek varken;
"hıı bayan değil o bir kere kadın tamam mı"
Gibi sığ bir Cümle ile amansız bir kadın hakları savunucusuna dönüyorlar. Ve bunu yaparken "femenezm erkek düşmanlığı değel ber kere tamam mı" deyip bir sonraki cümlede erkek düşmanlığı yapmayı başarıyorlar.

Ulan gene sinirlerim bozuldu ya. Nerde yeni yetme ergen bir kız orada feminizm. Hayatında kitap okumamış ama sosyal medyada alkışlanacak ya hasbam.

Tıaallam ya.

ahlakbekcisi
feminizm bölücülüktür. kadın erkek eşitliğini savunuyoruz ayağına kadın ve erkeğin arasını açmaktır. nasıl ki 70'lerde sağcı ve solcular çıkıp "ülkemizi en iyi biz yönetiriz, biz şöyle iyi yapıcaz" dediler ve yaptıkları tek şey birbirlerine saldırmak oldu, feminizmin de bu durumdan bir farkı yok. eşitlik derler ama sadece kadını düşünürler. erkeklerin hakkı söz konusu olunca sus pus olurlar. evet feminizm teoride çok güzel ama maalesef iş uygulamaya gelince vasat durumda.

geçenlerde televizyonda bir haber gördüm. konusu ülkedeki silahlanmanın kolay olması ile ilgiliydi. devamında şöyle bir detay geçti: silahlı cinayetlerde ölenlerin %40'ı kadın. bu ne demek? burda neye dikkat çekiyorsunuz? %60 da erkek ölmüş. bu niye dikkat çekmiyor. erkeklerin canı yok mu? %20 kadın %80 erkek ölse sevinecek miyiz? artık böyle bir zihniyet oluştu. her olayı kadına bağlamak. demedi demeyin ilerde çok kötü şeyler olacak bu zihniyet yüzünden.

ben feminist değilim ama şu zamana kadar ne bir kadına kötü bir şey söylemişimdir ne de saygısızlık etmişimdir. herhangi bir erkeğe ne kadar saygı duyuyorsam kadına da o kadar saygı duyarım. aklı başında olan her insanın yapması gereken de budur.

Radyo Yayını