evlilikte mutlu kalmanın sırları

tor
Evlilikte kadın için (bkz: romantizm ) ve (bkz: duygusallık ) ön plandayken, çoğu erkeğin ise (bkz:
erotizm
) denilen zımbırtının ön planda olduğunu dünya alem bilir. Ahhh şu güzelim kadınlar, üzülmemeyi hak etmeyen kadınlar tercih ettikleri evlilikleri yalnızlığı ve duygusal ihtiyaçlarını gidermek için hayatlarını birleştirirler. Erkekler ise neyse fazla değinmek istemiyorum. (Azınlık kısmı tenzih ediyorum)

Evliliği bir proje olarak adlandırsak nasıl olur ? Bozuk atmayın size de birşey beğendiremiyoruz arkadaş(bkz:bgv)

Gelelim konumuza;
Çiftler arasında karşılıklı, İyi işbirliği oluşturmak önemlidir. Çocuk oyuncağı olmadığını ve akli selim insanların yapabileceği önemli müessese olduğunu da unutmamak gerekir. Bu güzelim çiftler Evlilik içerisinde saygıyı, sevgiyi, güveni ve ilgiyi kesinlikle unutmamalı, bilmelidir. Altın kurallar olarak nitelendirip, masanın dört bacağı gibidirler. Biri yok olur ise şayet o masadan hayr beklememek gerekir. Sağlam tutmak tek taraflı mümkün değil.


finite infinite
Klişeleri (saygı, sevgi, güven, sadakat) boşverin, demiyorum ama onlar şöyle bir cepte dursun hele. Zira onlar her insan ilişkisinde elzem zaten. Hatta kendi kendinizle ilişkiniz de bile. İnanmıyorsanız, kendinize saygı duymamayı, sevmemeyi, güvenmemeyi hele bir kendinize sadık olmamayı deneyin, bakalım sonuç ne?
Gelelim evliliği sürdürülebilir yapan asıl nüanslara:
İlgi
Empati
Hoşgörü ve
İş birliği
Bunlar yoksa ilk dörtlü olsa da ergeç yıpranır ya da yıpratırsınız.
5
[email protected]