eskilerin hep güzel olduğu gerçeği

steel heart
teknolojinin geri planda olduğu, insan ilişkilerinin ön plana çıktığı zamanlardı. o zamanlarda insanlar metal yığınları gibi değillerdi. duygulu, samimi sol taraflarında adına yürek denen organlarında hala insanlık, hoşgörü ve anlayış vardı.
şimdi öyle mi? insanlar kendilerini dünyanın efendisi olarak gördükleri için başkaları yokmuş gibi davranıyorlar. güzellikleri, iyilikleri, değerleri, erdemleri görmüyorlar, görmedikleri için de yabancılaşıp düşmanlaşıyorlar.
yada hep öyleydiler biz çocuktuk anlamıyorduk bilemiyorum şimdi.
harun
kesinlikle katıldığım gerçeklik. en azından saygının sevginin hoşgörü ve tebessümün vâr olduğu zamanlar, şimdiki gibi sadece adı yok. keşke dönebilsek! modern ve çağdaş olmak uğruna ilk önce insanlığımızdan olduk.
johvanni auditore
eskiler güzeldi; çünkü mahallede maç yaptıktan sonra patates közler, ateşe dalar giderdik.bunu yaparken selfie çekmezdik.facebook yoktu.instagram yoktu.

eskiler güzeldi ;çünkü bir oyun oynarken tam çözümünü youtube'da bulamazdık.çünkü youtube yoktu.emek vardı.eskiler güzeldi çünkü kıymanın kilosu 7 lira.bir 70lik rakı 20 lira civarıydı.türkçeyi kitaplardan öğrenmek vardı.filmleri dvd'den hatta vcd'den izlemek.
eskiler güzeldi çünkü; tvlarda bir ciddiyet vardı.spikerler düzgün türkçe konuşurdu.global anlamda defacto bir durumdu, tv karşısında kibar olmak.