erkek yapınca normal kadın yapınca anormal olan şeyler

batuhanxo
Erkeklerin yaptığı olumlu işler erkek kimliğiyle övülürse cinsiyetçilik, kadın düşmanlığı derler ve sizi insanlıktan afaroz ederler. Ancak bir kadının başarısını tüm kadınlara mal edip kadınları tanrıça ilan ederseniz dünyanın en ideal insanı olursunuz ve sizi onaylarlar.
Çok yakındığım bir konu ve bu konuda eleştirisel girişimde bulunmadan önce bu ikili ilişki arasında ince çizgiyi yakalayarak değerlendirirseniz sevinirim teşekkürler ederim.
serendipity
-makyajsız, bakımsız olmak
-trafikte küfretmek
-gece geç saatlerde dışarıda bulunmak
-ailesi yerine arkadaşlarıyla vakit geçirmek
-evlenmeden önce beraberliklerinin bulunması
-özel hayatını ağzını gere gere anlatmak
-ilgi göstermemek
-yemek yapmamak
-burun karıştırmak, yere balgam tükürmek
siyahhanim
Her ne kadar fıtrat teorisine inansam bile bu tarz şeyler can sıkıcı. Mesela boşanmış bir kadın tekrar aile kurmak istediğinde yemediği yafta kalmazken, erkek için bu durum çok normal karşılanıyor. Yahut bir kadın kendi başına bir yaşam biçimi tercih ettiğinde potansiyel tehlike görülürken, erkek için çok normal karşılanabiliyor.
Aslında en komik kısmı şu ki, bir kız bir erkeği sevdiğini söylediğinde hafif muamelesi görürken, erkek bunu yaptığinda sağlam ilişki temeli atılmış oluyor. Yersen ?
merdumgiriz
(bkz:aldatmak)

Bir karaktersizlik belirtisi ama erkekler tarafından gerçekleştirildiğinde daha az tepki verilmekte nedense. Bu hayvan heriflerin "evli" versiyonlarından bahsediyorum özellikle. Aynısını kadın yapsa üzerine söylenmemiş söz, yapılmamış dedikodu kalmaz. Fakat erkek oldu mu işin rengi değişiyor. Üstelik kınanan, ayıplanan, dedikodusu yapılan kişi, aldatan erkek değil de aldatılan kadın oluyor.

Neden?
Niçin?
Sebep?
ecenur
Ülkede "erkektir yapar" düşüncesi olduğu sürece kadınlar ne yaparsa yapsın anormal olacak.
siz erkek çocuklarını sofraya davet edip kız çocuğuna o sofrayı kurdururken
siz erkek çocuğuna araba sürmeyi öğretip kız çocuğuna ev işi öğretip üstüne birde trafikte küfür ederken
erkek çocuğu gecenin bilmem kaçında eve gelince dışarıyı öğreniyor kız çocuğu 8 de evde olmazsa direk fhişe
erkek çocuğunun 1 den fazla sevgilisi olsa çapkın olur kızın erkek ADKADAŞLARI dahi olsa orpu derken
bu ülkede her şey anormal olur biz hatayı en başta yaptık...
mahur
Ev işleri veya evde yemek yapmak. Açıklayım: fırında erkekler çalışıyor veya aşçılar erkek, çöpçüler, hademeler, hizmetliler erkek olabiliyor. İş eve gelince çok acayip bir durummuş gibi bakılıyor. Bu durumun sonucunda ben derim ki Erkekler "para" icin her işi yapabilir, diye düşünmeden edemiyorum.
anti
(bkz:aldatma) eylemi.
Erkek eşini, sevgilisini, nişanlısını, sözlüsünü diye uzar da uzar uzun lafın kısası başka birisiyle kısa süreli ya da uzun süreli bir ilişkide erkek tarafına çapkın, kazanova diye isimler takılırken, kadın tarafına süt ürünlerinden başlayıp kaşar,yollu, bu işlemden para almamasına rağmenorusp*uu hatta eyşan denmektedir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol