ekşi sözlük'ün yeni zelanda camii saldırısı yorumu

Tolgg
Yeni Zelanda'da bugün iki camiye yönelik düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili Ekşi Sözlük yazarlarının içeriklerinden dolayı kendi platformları üzerinden yapılan yorum tepki topladı.

Algı operasyoncusu Ekşi Sözlük yazarlarından gelen bir dünya mesaj sonrası yazarlarından birinin tam ifadesi şu şekildedir;
"Keşke Türkiye'ye gelip bu cuma günü camiileri temizlese diye iç geçirdim" ifadelerini kullandı.


Dip not olarak; gelen tepkiler sonrası bu entry ve hesap silinmiştir. Ancak bu vatan hainini emniyet genel müdürlüğüne bildirmek boynumuzun borcudur. Derhal gereken yapılmalıdır. Vatan hainliğinin hiçbir affı yoktur, olamaz da!
ihbar için
kuzenim yazmis
O kadar insan öldükten, bir o kadar kişinin canı yandıktan, üstelik ailelerinin de yaşadıkları travmadan sonra olmaması gerekendir(yazar burada tüm ekşi sözlük için değil, malum nefret söylemlerinde bulunanlar için yazmaktadır). Ayıp, yazık, günah kavramlarını geçtim; işin insani boyutu var neticede. Yalnız, bir şeyi yine eklemeden geçemeyeceğim. 3, 5, belki daha fazla kişinin(ekşi sözlük'te kaç kişinin bu tarz yorum yaptığını saymadım, bilmiyorum) söylemini koca sözlüğe mal etmeyi de doğru bulmuyorum ki ekşi sözlük yönetimi de malum entrylerin sahiplerinin tespit edildiği, ilgili entrylerin silindiği, sahiplerinin hesaplarının kapatıldığı, polis ile iletişime geçildiği ve yasal işlem başlatıldığı yönünde açıklamalarda bulundu. Kuru ile yaşı bir arada yakmak, birkaç suçlu nedeniyle binlerce insanı yargılamak da çok masum bir davranış değil nazarımda.
nicksizolmazmi
Ekşi sözlük canlanıp dile mi gelmiş diye düşündüren başlık. Sözlüklerdeki yorumlar bireyseldir. Ekşi sözlük binlerce insanın bir araya gelip farklı düşünce ve görüşlerini paylastiğı bir platformdur. Yani ekşi sözlüğün yorumu derken, sanki tek ses bir yorum yapılmış gibi bir algı yaratıp provakatif davranışlar sergilemek burada kimseye yakışmaz. o başlığa entry giren 1350 (çaylaklar hariç)) yazar içinde bir kaç kişinin tasvip edilmeyecek yorumunu ön plana çıkarıp geri kalan, insani ve vicdani degerlendirmelerini onayladığımız yazarların entrylerini göz ardı etmek iyi niyetli bir tutum değil ne yazık ki.
Tanım: ekşi sözlükte paylaşım yapan bazı yazarların
Üzücü değerlendirmeleri.
zaferas5k
Ekşi sözlük ne kadar milli isim varsa onları hedef alan batının uşağı,terör sevici bu adilere gereken yapılmalı hesap vermelilerdir.
Açıkça söylüyorum bunu herkes bilsin
Pislik zihniyet asla uslanmazzz
Bunlara merhamet mazluma zulümdür...

reis
ekşi sözlük şerefsizlerin uğrak yeridir, istisnalar illaki vardır, o istisnalara selam olsun ancak ne yazık ki o lanet sitenin %70 - %80'lik büyük bir kısmı şerefsiz vatan haini ve islam düşmanlarıyla doludur, kimse inkar etmesin.
lawyer x
Kendini bilmez üç beş tane vıttırı vızzık insancığın sözleri. İnsan olabilmenin ne kadar zor bir haslet olduğunu bir kere daha öğrendik. Olayı duyar duymaz aklıma ömer karaoğlu'nun şehid tahtı parçası geldi. Velhasıl,
Ümitsiz olmaz
Yarasız olmaz
Şehidsiz olmaz
Kurbansız olmaz....
caksoy58
içimizde, bugüne damgasını vuran hıristiyan teröristten farkı olmayan kötü kadın çocuklarının var olduğunu kanıtlar nitelikte. düşünceleri birebir örtüşüyor bugünkü katliama imza atan terörist ile. farklı düşünmediklerini zaten biliyorduk lakin, bu yorum iyiden iyiye emin olmamızı sağladı.

"ekşi sözlük" denen foseptik çukuru sayesinde. bu alçaklar; o güce ve cesarete sahip olamadıkları için, şimdilik ezanı ıslıklamakla meşguller. tüm ümmet-i muhammed uyanık olmalıyız vesselam.
[email protected]