ekrem imamoğlu'nun 250 bin liralık saati

Tolgg
31 Mart seçimleri ve ardından gelen 17 günlük sürecin ardından CHP'li Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Ekrem İmamoğlu, görevi teslim aldıktan sonra Saraçhane önünde toplanan kalabalığa hitap etti.

Ekrem İmamoğlu'nun, konuşma yaptığı sırada foto muhabirleri tarafından çekilen fotoğraflarında, sol bileğindeki lüks saat göze çarptı. IWC markasının Portugieser Perpetual Calendar model saati, 31 bin 450 paund (yaklaşık 250 bin lira) bedelle satılıyor.
nushirevan
"siyasette doğru muhalefet metodu bu değil" dediğim iddiadır. insani hatalar herkes yapar. yarın öbür gün bu defa karşıt görüş senin benimsediğin ideolojiden birinin ultra lüks gözlüğünü bulur. bu defa sen onun bindiği limuzini eleştirirsin, cevaben giydiğin ayakkabı markası gelir. fasit bir daire içinde -amiyane tabirle- sidik yarışı yapar dururuz. siyasetin hizmet değil, bir rant aracı olması asıl karşı çıkacağımız şey olacakken, siyasetçilerin rant sağlamasına odaklanıyoruz. kişiler gelip geçici ama sistem kalıcı. insanlar hata yapar ama makamlar yapmamalı. misal bu örnekte "250 bin liralık saat falanca ihaleden aldığı hediye" diye iddia edilse haber değeri taşır. yoksa vatandaş olarak beni ilgilendirmiyor ne kadar lüks zevklere sahip olduğu.. gelin bir şeye odaklanalım; o da, vaatleri ile icraatleri arasındaki uçurumlar olsun.
palandoken
Şimdi bunu der adamı yererseniz,
Zamanın ekonomi bakanının hediye 700 bin ₺ lik saatini derler.
Bu nedenle konu saatler değil!
Neden ve niçin? Sebep ve sonuç ile ilgilenilmeli.
İstanbul neden kaybedildi?
Ankara? Adana? Hatay?

Cevap basit. Küçük insanların büyük egolari yüzünden.
Sayın Erdoğan'a gösterilen sevginin ve bu sevgi selinin sanki bütün bürokratlara verildiğinin sanilmasi. Hatta Ceketimizi asarsak kazaniriz mantığı... Kazın ayağı hicde öyle değil! Meydanları iyi okumak lazım. Bunu reis çok iyi yapıyor ama niyetinde tüm işlere bakacak Halide yok. Keşke başka bilse en azından o tonda idareci yönetici olsa çevresi de ama maalesef sayıları çok az...

Bu nedenle saate bakmayalim. Zamana bakalım neler aldı bizden yada biz neler kattık zamana...
rehitu
fotoğraftan saatin marka modeline kadar tahlil yapabilen arkadaştan ricamdır gömleğine de aynı şekilde bir tahlil istiyorum dedirten haberdir. siyasete bulaşıp da bozulmamış olmak mümkün değildir. ki bu bir "bozulmuşluk" da değildir; bırakın adam ister 250 bin liralık saat taksın isterse 25 liralık. tüyü bitmemiş yetimin hakkını kullanmadıysa benim için sıkıntı yok. hesap verebiliyorsa bizi ilgilendirmez ama hesap veremeyen birçok siyâsî var ki hâlâ meydanlarda.
broken_inside
yıllardır arşı titretecek yolsuzluklara, boğazına kadar batılmış haramı gözünü kırpmadan yiyen bir takım siyasilere ses çıkarmayıp, kısa sürede kendince bir ekol yaratan, atanan değil seçilen çiçeği burnunda belediye başkanının bilmem kaç bin liralık saatinden bahsetmek ağır omurgasızlık gerektirir.

yılların yolsuzluklarına karşı ölü taklidi yapan, "çalüyür ama çalüşüyür"cü, tayfanın en son bahsetmesi gereken meseledir bu. gerçekten ağır küfrederim.
kaptan jack sparrow
Boş yapılmış bir başlık malum partinin bakanları rüşvetle aldığı netleşmesine rağmen hiçbir şey olmamış gibi hayatlarına devam ettiler. Bu arada bu saat o paraya olsa da olmasa da, kendi almış olma ihtimali de var yani kanıtlayıp gelin neyin peşindeyseniz. Başlığı okumadım bile, cevap da sayılmaz yorum da sayılmaz ama neyse yazdık.
Sözlük
Kuluçka Makinesi Açılış Organizasyon