ekrem imamoğlu

nushirevan
her an lazca konuşmak için bir patlama yapacağını umduğum siyasetçi. diksiyonunu düzeltirken yaşadığı sıkıntı gözlerinden okunuyor.

- çok değerli arkadaşlarım, istanbul için elimizden ne.. gelursa yapazauk da! nasi gonuşik edeyi bunlar! yok oymuş yok muymuş kot gafaliler! leee ilahe illalah yaw
2
nushirevan
Halkın adamı görüntüsünden, yavaş yavaş proje başkan figürüne dönüşen siyasetçi. Önce PKk'lıların kol gezdiği paris'in belediye başkanı, daha sonra abd sözcüsü, yunanistan'da "ayasofya'nın intikamı" manşetleri, şimdi de ingilizler.. hayırdır aga siz?Röportaja dikkat edin. İlk soru:

"Kanalistanbul'u bitirecek misiniz?"

çünkü ingilizin önceliği o.. lozan muamması var 100. yılında çünkü.. olağanüstü bir gelir kapısı potansiyeli var türkiye için. "eğer türkler kanalistanbul'u yaparsa, lozan boğazlar sözleşmesinin hükmü tartışılır hale gelir" diye düşünüyor ingiliz çünkü. kanalistanbul biterse cebelitarık kadar gelir getirecek çünkü türkiye'ye.

bakın muhalif olabilirsiniz. kanalistanbul'un istanbul ve türkiye'nin kârına olmayacağını da düşünüyor olabilirsiniz. ancak bu kanalın diplomatik ve stratejik önemini görmezden gelemezsiniz. dünyada bir çok ülkenin sahip olma hayali kurduğu inanılmaz değerde boğazlarımız var ama tek kuruş kazanamıyoruz lozan yüzünden. öyle üç beş kuruştan bahsetmiyorum, milyar dolarlar zikrediliyor hem de. sırf bu yüzden bile projeyi kabul etmek durumundasınız.

hadi diyelim bunları da görmezden gelip gayri milli bir tavır içindesiniz. en azından mantıklı düşünürsünüz. %80'i tamamlanmış bir projeye devam etmek emeğin karşılığı açısından da önemlidir. gerek çalışan, gerek lojistik, gerek çevresindeki yapılaşmanın geleceği filan..

hiç olmadı mı? dünyada ses getirecek bir proje be kardeşim? istanbul'un bir kısmını ada yapıyorsun farkında mısın? dünyadaki haritaları değiştirmeye zorluyorsun la. bunun istanbul markasına hiç mi katkısı olmayacak?

ama sayın imamoğlu ne diyor biliyor musunuz?
"..revizyon gerekir, öncelikli değil, kaos yaratabilecek bir proje.."

e bravo! ingilizi, yunanı, fransızı, amerikalısı ayakta alkışlıyordur kendisini..

allah ıslah etsin


aynaninardindakisir
Hakkında yazılan entryleri okurken ekranda beylikdüzü'nde Satılık daire reklamı gördüğüm, Beylikdüzü eski belediye başkanı ve mazbatasını aldığı takdirde, İstanbul büyükşehir belediye başkanı olan şahıs.
Hayır ev de aramıyorum neden Beylikdüzü Yani? Gerçi bir aralar Silivri'den villa bakmıştım ordan kalma olabilir Bunlar.
karambol
BBC muhabiri soruyor, "Türkiye'nin gelecekteki Cumhurbaşkanı olacak mısınız?" el cevap, "Allah bilir."
Ekrem İmamoğlu, ABD ve dünyayı yönettiği iddia edilen güçlerin isteyerek veya istemeyerek ileriki dönemde kullanmak isteyeceği bir siyasi aktör olacak...

Çünkü Recep Tayyip Erdoğan, artık ABD'nin doğrudan veya dolaylı olarak karşısında yer alıyor. 1999 yılından itibaren ABD istihbaratı Erdoğan'ın ülkeye başbakan olması için birçok operasyon yaptı. Erdoğan 2015 yılına kadar ABD güdümünde bir iktidarı yönetti.

Ancak Erdoğan ve ABD ilişkisi karşılıklı ihtiyaçların son bulmasıyla sona erdi. ABD'nin yeni arayışları içerisinde AK Parti iktidarına alternatif bir parti bekleyişi karşılık bulmadı. Türkiye seçmeninin psikolojisi iyi analiz edildi.

Türkiye'de siyasi partiler değil, kişiler üzerinden siyaset yön buluyor. Yani lider önemli. Sol'un iktidar olamayacağı kesin. O zaman sol içinde sağ seçmenden oy alabilecek liderler türemesi lazım. Ekrem İmamoğlu bunu başarabilecek ender kişilerden biri oldu.

İmamoğlu, ABD ve Batı tarafından destek görüyor. Kendisini kullandırmaz, milli politikalara sadık bir rota çizerse BBC muhabirinin de işaret ettiği gibi İmamoğlu, yeni dönemin cumhurbaşkanı olabilir. Bu soru ona boşuna sorulmadı.

Aynı senaryoyu yaşamak istemeyiz. Umarım başroldekiler senaristlere teslim olmaz.
kerim
Seçim sonuçlarının ardından daha mazbatayı bile almadan anıtkabir ziyaretleri, izmir miting programları ki sonradan iptal ettiler gibi bir çok chp genel başkanının yapması beklenen şeyleri yapan ve korsan İBB Başkanı titri kullanan chp İBB Belediye başkan adayıdır. Yeniden sayılan oylarda hem kendi lehine hem de aleyhine yanlışlıklar olduğunu beyan etmesine rağmen milletle dalga geçer gibi hemen mazbatamı verin demiştir. Bu son bilgi bile kendisinin demokrasi ve hukuka saygısının olmadığını göstermiştir çünkü seçim süreci ve yeniden sayımlar her partinin yasal hakkıdır ve bunları beklemeden dayatma ve tehdit dili kullanılarak mazbata istemesi hiç normal değildir. benden söylemesi
gencosmanli
Fazla Bi kelimeye gerek yok sayım tekrar yapılmasına karşı çıkan adam belli ki bişeylerden çekiniyor ortaya çıkmasından korkuyor yani bekle kardeşim kim hak etmiş ise o zaten kazanır biyografiye belediye başkanı yazmak ile başkan olunmuyor kimseyi kötüleme niyetimiz yok bir şahibe var ve bu açığa çıkmalı
deliduydu
Bugüne kadar defalarca seçim yapılmış , defalarca trafodaki kedilerce sistem kapatılarak gerekenler yapılmıştır.. itirazlar ise "dayanaksız " olduğu iddiası ile reddedilmiştir bknz 2014 Mansur Yavaş. Mazbatayı vermemek için direnenler temizlik yapıyor olabilir mi ? Resmi yazışmaları dijital ortamdan silmek vs gibi ? Yada şöyle soralım tüm muhalif partiler ilk kez bir seçimi bukadar ciddiye almışken böyle şaibe söylentileri var . Yıllardır ysk, asker ,polis,hakim , savcı,anayasa mahkemesi kimin elinde ?
Yada Savcı sayan in seçildiği ilde itirazlar neden kabul edilmedi sayım olmadı ? Vs vs
aiska
23 Haziran 2019 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri sonrasında an itibari ile İstanbullu seçmenlerin tercihi Chp'nin Millet ittifakı ile ortak seçilen Belediye başkanıdır.

Öncelikle demokrasi kazanmış ve şaibeli seçim tekrarlanarak seçimin kazananı büyük oy farkıyla belli olmuştur, bize de tebrik etmek düşer. Kendi söylemi gibi 16 milyonu kucaklayarak, iyisi gelmez de yenisi gelir” söylemini haklı çıkartmamak adına eskisinden daha iyi hizmetler yapmasını sözde ve özde canı gönülden diliyorum.

Seçimin analizlerine gelince;
-Ülkemiz kişiler üzerinden yönetildiği için lider seçiminde parti değil kişi faktörü her zaman önemli olacaktır. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu negatif faktöründen dolayı seçim boyunca ön planda aday ön planda olup arka planda genel başkan ve teşkilatlar çalışmalarını yürütmüştür. Ak parti ise tam tersi olarak Genel başkanının yine ağırlığı ile ilk etapta çalışmalarını devam ettirmekteydi ancak son haftalarda Cumhurbaşkanı geri çekilerek aday ön plana çıkartılarak, arka planda sözde teşkilat çalışmalarıyla seçime doğru gitmişlerdi. 31 Mart 2019 seçimlerinden Feyiz almayan ak parti İstanbul il teşkilatı Binali Yıldırım'ı tek bırakarak bir nevi kaderine terk edip, Ekrem İmamoğlu'nun elini güçlü kılmıştır.

Bana göre en büyük hata seçimin yenilenmesini istemekti. Sokaktaki kediye bile sorsanız, bizim halkımız her zaman mazlumun yanında olmuştur. Mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu'nun yanında yer alarak diğer negatif doneleri de eklediğimizde bugün ki kendi adına hezimeti yaşanmalarına sebep olmuşlardır. Ak parti hiç seçim kaybetmediği için bu durumu kabul etmeleri zor olmakla birlikte, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni akil ekibinin gazıyla bu seçimin tekrarı gibi hataya düşmelerinin kendi sonlarını hazırlıyor olunduğunun farkına varılmamıştır.
1 Kasım 2015 seçimindeki dinamikler, sosyokültürel etkiler ve piyasa koşulları ile şu anın karşılaştırılıyor olunup, aynı Leh'ine gerçekleşmesi beklenen sonucu, zaferi kutluyor olması olduğu gibi komikliktir.

Her iki tarafında kazananın da kaybedenin de kendisine ders çıkartacak olduğu aşikar. Her iki tarafa da temennim şu ki; kazanan tek başına kazanmış gibi zafer sarhoşluğuna giriyor olmayıp, kaybeden parti'nin/ partilinin de suçu teşkilatla sınırlandırmıyor olup “artık ben nerde hata yapıyorum!” Deyip önce suçu kendisinde bulmalı, Halk ne istiyor” bir kulak asılmalıdır.

Bu dinamikler Altında toparlanamayacak olursa, Ak Parti içinden yeni bir parti doğuşu da an meselesi gibi görünmektedir.
Sözlük
kuluçka makinesi One Hit Wonder Likit Smok Nord