güven sözlük kuralları

serendipity serendipity
Güven Sözlük Platformumuzun çok değerli yazarları, üyeleri ve sakinleri :)

Malumunuz sitemiz 23.09.2018 tarihi itibariyle resmi açılışını gerçekleştirdi.

Bu yolculukta, henüz fırından taze çıkmış düşüncelerimiz, tecrübelerimiz ve birikimlerimizle; ''güven'' temamız, samimiyet fonumuzla sizlerle birlikte büyümeyi ve geliştirmeyi hedef edindik.

Platformumuzun henüz yeni emekleyen üyeleri, ziyaretçilerimizin ve yerli sakinlerimizin, sitede kullanım zorluğu çekmemesi adına üzerinde çokça çalıştığımız ama sonrasında kısmi değişikliklere gidilebilecek şekilde ''güven sözlük platformunun kuralları''nı sizlere şu şekilde hazırladık :)


1) güven sözlük kullanıcılarının her bilgisi tamamen gizlilik şartı ile tarafımızda bulunmaktadır, platformun işleyişi ve gelişmesi için güven sözlük tarafından kullanılabilir. üçüncü şahıs kişiler ile hiçbir şekilde paylaşılamaz. olası bir hukuki yaptırım durumunda yapılan resmi talepler doğrultusunda yetkili merciler ile paylaşılabilir.

2) tüm yazarların statüleri daha önceden hiçbir bildirim yapılmadan değiştirilebilir, silinebilir veya engellenebilir. yazarın silinmesi/engellemesi durumunda açtığı başlık ve yorumların sistemde tutulabilir olması güven sözlük yönetimi inisiyatifindedir, kalması veya silinmesi hususunda kararı sadece güven sözlük yönetimi verebilir.

3) yazarlar tarafından açılan başlıklar içerik kısmında başlığın açıklaması, örneklendirilmesi, tek başına anlam ifade etmesi hususlarına uygun gönderilerden oluşmalıdır. soru şeklinde olan başlıklar ise soruya cevap niteliği taşımalıdır.

4) başlık altında yer alan girdilere doğrudan cevap vermek ve başlık altında diğer üyeler ile doğrudan sohbet etmek yasaktır.

5) üyeliklerin sonlandırılma durumu sadece moderatör ve admin yetkisine sahip yetkililerde mevcuttur. belirtilen kurallara aykırı içerik paylaşan, diğer üyelerin kişilik haklarına saldırıda bulunan üyelerin, üyeliklerinin sonlandırılması yetkisi güven sözlük yönetiminde saklıdır.

6) başlık altında birbirlerini tekrar eden, anlamsız yorumların yazılması yasaktır.

7) kurallara aykırı içerik ve başlıklar editör ve moderatörler tarafından gelen şikayet veya uygunsuz görülmesi durumlarında silinebilir veya değiştirilebilir.

8) kuralları birden fazla şekilde ihlal eden ve bu konuda ısrarcı olan üyelerin yazarlık statüleri ilan edilmek veya edilmemek şartıyla değiştirilebilir, başlık açma yetkileri alınabilir.

9) kurallara aykırılık taşımayan fakat belirli sebepler ile hatalar içeren başlık, içerik ve yorumlar yetkililer tarafından küçük değişiklikler kapsamında düzeltilebilir.

10) tekrar eden başlıklar editör veya moderatörler tarafından tamamen silinebilir veya düzenlenebilir.

11) yazarların yazdıkları/yorumları sebepleri ile oluşabilecek bütün içeriklerden yazarların kendileri sorumludur, olası bir suç unsuru taşıması halinde yazarlar kendi içeriklerinden sorumludur.

12) güven sözlük platformunda sunulan hizmet ve içerikler bireysel olarak kullanım sağlanması içindir. tarafımızca kullanılan hizmetler ve içerikler güven sözlük yönetiminden izin alınmadıkça ticari anlamda kullanılamaz.

13) platforma gerçekleşen 3. şahısların kötü niyetli saldırıları, yavaşlatma uygulamaları, botnet ve ddos saldırılarına maruz kalınması halinde tespit edilen kişiler hakkında yasal yollara başvurma hakkı gizlidir.

14) platformda yer alan başlık ve içeriklerin doğruluğu ve güncelliği hiçbir şekilde garanti edilmemektedir. bu sebeple doğacak olan doğrudan veya dolaylı maddi/manevi zararlardan güven sözlük hiçbir şekilde sorumlu değildir.

15) güvensözlük'te her türlü görüş belirtilebilir tek istisnai durum terör sempatizanlarının, doğrudan ve dolaylı olarak terör örgütünü destekçilerinin entryleridir. bu entryler kaldırılır ve bu yazarlar süresiz banlanır.

16) site içerisinde, yönetimin de bilgisi olmaksızın; ikili veya çoklu ilişkiler, arkadaşlıklar kurulduğunda sonrasında yaşanacak olumsuzluklardan yönetim sorumlu tutulamaz, doğabilecek sorunlardan yazarların kendileri sorumludur. mağduriyetlerin yaşanmaması adına, rahatsızlık veren mesajların engellenmesi tavsiye edilip, rahatsızlıkların ileri boyuta taşınması durumunda, sakıncalı üyelerin süresiz ban'lanacağı bilinmelidir.

17) platform içerisinde açılan konu başlıkları veya entrylerin başka bir kişiyi hedef göstererek, tehdit edici olması durumunda açılan konu başlığı ve entryler izin almaksızın yönetim tarafından silinecektir.

18) konu başlığı altında entrylerin, sınırlı olacak şekilde ''argo' 'kelimelerle desteklenmesi hususunda sakınca yoktur. ancak küfür boyutunu aşan kelime gruplarına kısmi sansür uygulanarak entry içerisinde düzenleme yapma yetkisine yönetim karar verecektir. direk kişiyi hedef alan küfür hakaret içerikleri engellenecektir.

19) güven sözlükte her türlü, kurum, şirket, web sitesi tanıtımı yapılabilir ancak uygunsuz reklamları admin ve modaratörlerin kısıtlaması hakkı saklıdır.

20) güven sözlükte başlık açmak 60 karakter ile sınırlıdır.
7
efresiyabin hikayeleri efresiyabin hikayeleri
Uzun bir yolculuğa çıkmadan önce hissedilenler
serendipity serendipity
hayırlı yolculuklar :)