dünyanın en kötü boşluğu

nurse
Bi kitap bitirdikten sonra o kitap hakkında konuşacak insan bulamamak ne kadar acı.. En zevk aldığım şeylerden çok mahrumum ya. Konuşacak birini bulmak bir yana kitap okurken girdiğim o Heyecanı garipseyenlerle karşılaşmaksa tam bir yıkım.
mahur
İnsanın ne yaparsa yapsın nereye giderse gitsin bir türlü dolduramadığı boşluktur. Hep bir tarafı yarım yada birşey yapacakmış da unutmuş hatırlayamamış hissini verir. Tam birşey söyleyecekken konu dağılır sonra da neydi diye hatırlamaya çalışırsınız ama bir türlü aklıniza gelmez, dilinizin ucuna gelir ama ağzınızdan çıkamayan bir histir. En cok insan yokluğudur özellikle önemli günlerde vurur insanı, elinizi açıp dua etmekten başka elden birşey gelmez. Aklıniza geldiğinizde boğazınız düğümlenir, yutkunamazsınız. Zamanla azalır kabuk bağlar. iz bırakır ve asla geçmez. tüm hayatınıza sirayet eden bir boşluktur. Bazen sadece o boşluk var olur...

(bkz:elbet birgün kavuşacağız)
nushirevan
Mevlâna 'ya göre insanı insan yapan boşluktur. Hazret şöyle özetler:

"İnsanın çömlekten farkı olmamalı. Nasıl çömleği tutan dışındaki biçim değil içindeki boşluk ise, insanı ayakta tutan da benlik zannı değil, hiçlik bilincidir.”
mornar
üniversiteden mezun olmaya bir ay kala girdiğin boşluktur.' lan ben şimdi napıcam nasıl olacak bu işler ' dedirten boşluk. işin garibi 'bu işler' dediğin işler ne onu da bilmiyorsun. bilmiyorum
talimterbiyekurumu
1. Sınıfa ya da anaokuluna başlarken annenden ayrılmak, lise sınavlarının hangi liseye yerleşeceğini belirlediği ama senin haftalarca yaşadığın o belirsizlik, lise biterken başarının istediğin bölüme yetmeyeceğinden korkmak ve yerleşemezsem ben ne olacağım düşüncesi, üniversiteye başka bi şehre gittiğinde ailenden ayrılman ve bilmediğin bi ortamın tamamen yabancısı olman, fakülte bitimine yakın atanamazsam halim ne olacak, okul bitti işe başladın böyle bekar nereye kadar. Bunların hepsi dünyasal ama en ağırı ailenden birini kaybetmenin verdiği boşluk. Şimdi ne olacak.
Sözlük
Kuluçka Makinesi Açılış Organizasyon serbest piyasa