dolar

palandoken
Dolar şuan 5,68₺
Şimdi firmalar %10 indirim açıkladı.
Hadi aritmetik yapalım.
Dolar 7₺ olduğunda %10 indirim olsaydı 6,30₺ olurdu dolar.

İşin espirisi nerde mı?
Aslında indirim felan yok : )
Reel olarak indirim yapılmamalı. İyileştirme yapılmalıydı. Nasıl mı?

Ücretlere enflasyon farkı hadi onunda geçtim dolarda ki artış kadar yani takriben %50 zam yapılsaydı kimse %10 indirim yapmasakda olurdu. Şimdi ne olacak yıl sonu resmi rakamlar ile işsizlik ve enflasyon oranları hissedilenin altında olacak.

Hepimiz zor günlerden geçiyoruz. Ama bu günlere teslim olmuyoruz. Senide unutmadık konkardato ilan eden firmalar, sizleride unutmadık çalışanına dönemi olmamasına rağmen iyileştirme yapan yada zam yapan firmalar.

Herkese dua edilir.
Kimine dua, kimine beddua!

kerim
bu dolar su içse yarıyor, TL ise iyi bakılan ama kilo almayan evin çocuğu gibi, her şeyin dolara yaraması sağlıklı bir büyüme değil umarım çaresiz bir hastalığa tutulur bu dolar
reis
5,52 - 5,56 bandına feci şekilde sıkışmış para birimi, seçim arefesinde ve piyasanın bu kadar oynak olduğu şu son günlerde bu sıkışma hayra delalet değildir, bir tarafa çok şiddetli şekilde kıracağı kesindir, siyasi/politik sorunlar devreye girmezse aşağı yöne kırılması kuvvetle muhtemel ancak şu sıralar piyasalar pamuk ipliğine bağlı, en küçüğünden provoke içerikli yalan bir haber bile yayılsa try kısa süre içinde çok fazla değer kaybedebilir, gerekli önlemler alınmalı ve dolar kırılamayan 5,15 bandının altına inmelidir, direnç noktaları başarılı ve sistematik bir ekonomik politika izlenerek gerçek değerine en kısa zamanda indirilmelidir.
reis
ve dolar, daralan üçgen formasyonuna sadece 40 dakika dayanabildi ve tercihini +5,56 bandından yana kurtardı, öngörülerim fiyatın 5,70'i test edip, sert çakılış ile 5,47 seviyelerine tekrar döneceği yönünde, bu yolculuk 5,7 test edilmeden de başlayabilir, yarın haftanın son günü. ayrıca 5,77 dünün son kapanış noktası, kayda değer bir direnç noktası, yazdıklarım tamamen kendi öngörülerim olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.
reis
dün yukarıda yazmış olduğum gibi, fiyat 5,70 civarına kadar dayandı ancak daha sonra baskılara dayanamayıp şu anda 5,55 seviyesine geriledi, dün yazmış olduğum senaryo tamamen analizim doğrultusunda oynuyor, hedefi 5,52 olarak değiştirmek durumundayım çünkü borsa 1 saat sonra kapanacak.
reis
günlük bazda tehlike çanları çaldıran para birimi, 6 kuruşluk mini düşüş trendinde bile osilatörler güçlü al seviyesine geliyorsa ciddi bir sorun var demektir, zaten var, ona herkes tamam şu an, herkesin bildiği üzere trump yaptırım yapacağını bildirdi, yapsın artık yapacak bir şeyimiz yok, belki dolar 1,5 kat yapar ama biz yine ne olursa olsun harekatı durdurmamalıyız.

ek olarak şunu ekleyeyim. aşağıdaki anlık mum grafik verileri ve altında listelenen mum grafik modelleri inanılmaz önem taşımakta, yani sayın berat beyciğimin bu zorlu süreci kaldıracağını gerçekten düşünmüyorum, düşünemiyorum çünkü şu an doların mevcut durumunu en net şu şekilde özetleyebiliriz, araca binip aynı anda gaza ve frene basarak güç yüklemesi yapıp freni bırakıp arabayı 6-7 saniyede 100km/s çıkartmak gibi bir şey, dolar şu an güç topluyor ve hafif ara gazlarla her geçen gün aylık bazda altını çiziyorum aylık bazlarda rekor seviyeye ulaşıyor, ilerleyen zamanlarda umarım listelenen mumlar düşüş trendine girer yoksa halimiz yaman. mevlüt çavuşoğlu dış politikayı çok iyi yönetmesi lazım, zaten yönetiyor, hükümetin kabinesinde güvendiğim ve desteklediğim tek adam zaten mevlüt çavuşoğlu, parti gözetmeksizin. hatta doların anlık şiddetli yükselme yapmamasının birinci sebeplerinden biri de dışişleri bakanlığı, unutmamak lazım.

yazılanlar tamamen fikir ve tahminden ibarettir. cümlelerim, eklediğim görseller kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
Sözlük
kuluçka makinesi