dış görünüş mühim değil safsatası

siyahhanim
Ruhlar aleminde yaşamadığımızı kabul edersek,bu cümlenin laf kalabalığından ibaret olduğunu düşünüyorum. Kim görünüşünü beğenmediği biriyle ilk olarak iletişim kurar ki duygusal olarak ? Kendimde prenses olmayarak bunu söylüyorum

Ama ilişkinin ilerlemesi için tabi ki dürüstlük, saygı ve sevgi ile fikir uyuşumu çok önemlidir.
lawyer x
Şahsım adına konuşarak konuyu ilerleteyim. Ben pek güzel biri değilimdir fiziksel olarak yani bana bakan bir insan,"çok güzledi lan dönüp bir daha bakayım" demez ama kendime göre bir sempatikliğim olabilir ben buna panda gibi olmak diyorum.
Genel olarak Sapyoseksüel biriyimdir öyle fiziksel özeliklere pek takılmam ama hiç möhüm değül diyenlere de ayar olurum. Hayır efendim, insan fıtratına uygun bir şey değil. Kimine göre %30 kimisine göre %50 filan olabilir.%70 - %100 arası isterim diyen biri zaten çapsızdır, zeka ahlak filan aramıyordur o sebeple konumuzdan bağımsızdır.
Malcolm x, kadının erkekten bir miktar kısa olması gerektiğini filan söyler mesela. Hocası olan Elijah Muhammed öyle bir tavsiyede bulunmuş. İlginçtir. Araştıran varsa aydınlatabilir.
caksoy58
safsata gibi safsatadır.

bir insanın dış görünüşüne göre yakınlık kurarız ya da kurmayız. lakin, iş sonuç olarak yine iç güzelliğe gelir dayanır. yani, bir insanın dış görünüşü ne kadar düzgün olsada önemli olan iç güzelliğidir.

dış görünümü mükemmel olup, içi fesat biri ile kim iletişim kurmak ister ki?
pikachu
Büyük bir zırvadır.

Dış görünüşün önemli olmadığını bildiğiniz halde dış görünüşe önem verirsiniz çünkü insan doğası gereği karşısındaki kişinin direk yüzünü gördüğü için onun iç karakterini tipiyle özleştirir. Bu yüzden güzel insanların karakteri hep iyi zannedilir. Ama aslında öyle değildir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol