diablo ve massaka dissleşmesi

mavikaranlik
rap dünyasında gündemi epey meşgul eden eylem. massaka bilindiği üzere gerçek bir gangster rap sanatçısı. bunu herkes bildiği gibi inkarda etmiyordu. fakat ortaya geçtiğimiz günlerde diablo 63 mahlasını kullanan bir rapçi çıktı. şarkılarından, sözlerinden anlaşıldığı üzere kendisi hollanda'da yaşayan bir rap sanatçısı idi. ve bu şahıs daha ilk parçasıyla massaka'ya kafa tuttu ve diss parçası yayınladı. video epey ilgi gördü, daha sonra şaşırtan olay; massaka bu parçaya cevap verdi.

Olay şu şekilde sırasıyla devam ediyor:

Diablo 63'ün ilk parçası:massakanın verdiği cevap (bu olay kariyerinde bir ilkti):Derken bu parçalar çoğalmaya başladı. Karşılıklı parça yayınlamalar arttı.

Ardından ortaya bu iki ismin çetelerinin sınır bölgesinde silahlı çatışmaya girdiği piyasaya servis edildi. ve bu haberin ardından bu isimler olayları doğruladı.olaylar bu şekilde devam ederken, bugün tüm olayı açıklayan bir parça massaka tarafından yayınlandı:parçada bu iki ismin birlikte düet yaptıkları görülüyor. görünen o ki aslında maske ile karşıya çıkan diablo massakanın kendisiymiş. ve herkese bir mesaj vermek istemiş.

Kendi kaleminden ise o mesaj şu şekilde:

"Bizim ne prime ihtiyacımız var ne o primden gelecek paraya!!! Zaten senelerdir savaşıyouz,Şimdi de dışarıda o aptalları eğlendirmek içinmi savaşacaz sandınız??? Sokaklarda kayıbımız çok oldu,Halâ da savaşıyoruz. Durmak yok,dost ve düşmanı ayıkladik ve inanin cok düşman yüzünü gösterdi .Diss istiyorsunuz hatta rapçiler birbirini öldürsün istiyorsunuz.Bircok kişi ona bile eyvallah diyor. Madem öyle sizlere en kralını oynarız.
Massaka dinleyicileri yine kendini gösterdi çok sağlam kitlesiniz.Sadık ateşli baba kitleye sahip olduğumuz icin gururlanıyoruz.Sizi seviyorum inanin.Düşündükçe ve gördüklerimle tüğlerim diken diken oluyor.Biz hepsini gördük, Massakayı yerlerde zanneden çok kisi boşa sevindiniz,Kral geri döndü "

bu kurgu ile aslında tüm rap camiasına bir mesaj verilmiş oldu.
Sözlük
kuluçka makinesi One Hit Wonder Likit Smok Nord