danone

nushirevan
süt ürünleri ile meşhur çok uluslu bir şirkettir. yahudi asıllı doktor İsaac Carraso, dano diye seslendiği oğlu daniel carraso'nun adıyla, danone markası altında meşhur osmanlı yoğurtlarını üretmeye başladı. Oğul Carraso, zamanla bu girişimi önce fransa'ya, daha sonra tüm dünyaya taşıdı. Yıllık 30 milyar dolardan daha fazla kazanan şirket, 1997 yılından itibaren türkiye'de de faaliyet göstermektedir.

ve evet.. (cennet mekan) Sultan 2.Abdülhamid Han'ı tahttan indiren sefarad yahudisi, jöntürk, ittihat ve terakki, mason ve meclis-i mebusan üyesi, meşhur hain Emanuel Karasu, İsaac Carraso'nun amcasıdır.

Yani evinize aldığınız her danone ürününün, Sultan Abdülhamid Han'ın emanetine bir leke olduğunu hatrınızda tutun.
mahur
Kendisinin Sahip olmadığı "doğallık ve saflık" kavramları üzerinden reklam yapmaya çalışan markadır. Mesela benim hatırladığım bir reklamı var çocuklar anne yoğurdu der danoneye. benim kendimin yaptığı yoğurdun üç gün sonra tadı değişmeye başlar ve bir hafta sonra baya ekşimsi bir tat alır ama ya danonenin maşallahı vardır öyle doğaldır ki haftalarca mis gibi durur. Hele birde çocuklar için meyveli yoğurtlarını hiç anlatmaya bile değmez. Evde hazırlanan meyveli yoğurdun ömrü yarim saati bulmazken danone oyle bir dogaldir ki seneyle durabilir
Sözlük
Kuluçka Makinesi One Hit Wonder Likit Smok Nord