çocuklarda tuvalet eğitimi

mahur
Annelerin sabrını ölçen, ve her çocuk sahibinin elbet yaşayacağı bir dönemdir. Dört çocuklu bir anne olarak size sabırdan baska tavsiye edecek bir seyim yoktur.
Bizim hikayemiz bu şekilde: (bu arada her annenin doğum hikayesi gibi tuvalet eğitimi hikayesi vardır)
ilk çocuğum bir haftada öğrendi ama ilk olduğu için bana çok zor gelmişti. ikincisi üç hafta sürdü. Aslinda ilkinin çok kolay öğrenmiş olmamı fark etmemi sağladı. Üçüncü ikizlerim deseniz bir tanesi üç günde öğrendi ama diğerini anlatmaya kelimeler bulamıyorum. Zaten bir süre uğraştıktan sonra vazgeçtim. Ama bu seferde ikizi öğrendi ama o yapamıyor diye huzursuzluklar yaşadı, yaşadık. Bir altı ay sonra yine denedim ve tam üç ay sürdü. Bir arkadaşımın bir sene surmuslugunu görünce şükretmemek elde degil. Cok şükür, Zor günlerdi; geldi, geçti.
3
leyyal leyyal
Yaa burada böyle çocuklu anneler görmek ne kadar güzel. Henüz hayatın başında olduğum için sizin varlığınız, yazdıklarını, yaşadıklarınız, düşünceleriniz bana kendimi güvende hissettiriyor :)
mahur mahur
Teşekkür ederim bende siz gençlerin hayat enerjisinden ilham alıyorum, hepinizle burada buluşmak cok hoşuma gidiyor:)
leyyal leyyal
yaa çok tatliş :)
talimterbiyekurumu
aşırı derece kasılan, sadece basit bi öğreti ile düzenli telkinlerle kolayca kazanılacak bir beceri olmasına rağmen ebeveynlerin çocuk daha ana rahmine düştüğü anda aşırı şımartılarak bencil yetiştirilerek ve her dediği yapılarak güçleştirilen durum. Kısaca siz bilirsiniz. Çocuklarının kölesi anne babalar(!)

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol