celal şengör

anti
tamek ve fruko'nun varislerindendi,
salçayı ve gazozu elinin tersiyle itip,
kitaba sarılan,
Şirket yöneticiliği cepteyken bilimadamı olan
pul koleksiyonu yerine kitap koleksiyonuna sahip
atamız Kanuni Sultan süleyman'a salak diyen,
kendi dışkısının tadına bakan,
Ateist oluşunu çekinmeden söyleyen kişi

jean baptiste de la croix
türkiye'de en çok makaleyi yazan kişi olduğunu düşündüğüm bilim insanı.

kendisi kendi alanıyla sınırlı kalmayıp başka alanlarda da makaleler yazmıştır.

tam bir rönesans insanı.

saygı duyuyorum.

ama her söylediğine katılmıyorum.
eflatun
Türk bilim tarihinin yetiştirmiş olduğu ender bilim insanlarından bir tanesi olan Celal Şengör şuan da İstanbul Teknik Üniversitesinde Profesör sıfatıyla jeoloji derslerine girmektedir. Bilgi ve kültür seviyesi ile gençler arasında çok büyük bir hayran kitlesine sahip olan Celal Şengör yaptığı çalışmlar ile de ülkemize büyük katkıları olmuştur. Lakin aşırı narsist tutumu ve marjinal görüşleri büyük tepkilere yol açsa da sahip çıkmamız gereken bir değerdir.
red
(bkz: Aptalı Tanımak) kitabında hiç olmadığı kadar muhalefetci bir üslup takınmış oysa ki Habertürk gibi Ciner yayın grubuna bağlı bir kanalda ve gazetede ismi sürekli geçmekte. Yakında ödül verirlerse şaşırmam.
yercekimsiztosbaga
habertürk kanalı nda yayınlanan son programları için: (url:https://www.youtube.com/watch?v=nWR_VVk9waw) ilber ortaylı ve celal şengör. (url:https://www.youtube.com/watch?v=VoHuPXOsZDs) celal şengör ve nalan lom. (url:https://www.youtube.com/watch?v=9NAK38ePl2c) ilber ortaylı ve celal şengör - ortaçağ da bilim ve felsefe. (url:https://www.youtube.com/watch?v=jXiJVqxjGbc) celal şengör - büyük coğrafi keşifler.
solinvictus
Otistik olması sebebiyle isimleri bilgileri hafızasında neredeyse hatasız tutabilen, alanıyla sınır kalmayı reddetmiş kendini bir çok dalda araştırmaya vermiş saygı değer kilolu, Santa Claus tadında bir İTÜ öğretim görevlisi
vulcanesia
türkiye nin en büyük ve en değerli bilim adamlarındandır. türkiye de jeolojinin babası denen rahmetli ihsan ketin le arasında muazzam bir bağ vardı. makaleleri, çalışmaları birçok jeolojik araştırma için referans olmuştur. üniversitede ders verirken kendisine \"hocam\" diye hitap edilmesinden hoşlanmaz. ismiyle hitap edilmesini ister. böylelikle öğrencilerin derslerde daha rahat olduğunu, çekinmeden diyaloga girebildiklerini söyler.
ragnarlort
Kendisi ülkemiz için önemli bir değerdir. Yaptığı çalışmalardan dolayı saygı duyuyoruz. Vatanına ve milletine hizmet için her zaman hevesli ve hazır saygıdeğer bir bilim adamıdır. Geçenki programda ben askeriye de er olmaya razıyım demiştir. 5 yaşında üniforma giymiştir. Bazı askeri personele almanca öğrettiği söyleniyor. İlber hoca sözünü kesmese daha güzel bilgiler vericek. Sözümün kesilmesine tahammülüm olmadıgı icin celal hocayı kutluyorum ilber hocaya katlandıgı icin.
doktor hektor
iyi bir jeologdur. fakat iyi bir jeolog olarak kalmasını yeğleriz. televizyonlarda her halta ahkâm kesmektedir ve bütün bu ahkâm kestiği şeylerden gerçekten anlamadığını birinin yüzüne vurması lazım.
harun
ateist bilim insanı. kütüphane gezintisine ait videosu ortalama 25 dk sürmüştür. binlerce kitap barındırmaktadır kütüphanesinde. son yaptığı açıklamalar ise biraz şaşırtıcıdır.

Radyo Yayını