celal şengör

anti
tamek ve fruko'nun varislerindendi,
salçayı ve gazozu elinin tersiyle itip,
kitaba sarılan,
Şirket yöneticiliği cepteyken bilimadamı olan
pul koleksiyonu yerine kitap koleksiyonuna sahip
atamız Kanuni Sultan süleyman'a salak diyen,
kendi dışkısının tadına bakan,
Ateist oluşunu çekinmeden söyleyen kişi

jean baptiste de la croix
türkiye'de en çok makaleyi yazan kişi olduğunu düşündüğüm bilim insanı.

kendisi kendi alanıyla sınırlı kalmayıp başka alanlarda da makaleler yazmıştır.

tam bir rönesans insanı.

saygı duyuyorum.

ama her söylediğine katılmıyorum.
eflatun
Türk bilim tarihinin yetiştirmiş olduğu ender bilim insanlarından bir tanesi olan Celal Şengör şuan da İstanbul Teknik Üniversitesinde Profesör sıfatıyla jeoloji derslerine girmektedir. Bilgi ve kültür seviyesi ile gençler arasında çok büyük bir hayran kitlesine sahip olan Celal Şengör yaptığı çalışmlar ile de ülkemize büyük katkıları olmuştur. Lakin aşırı narsist tutumu ve marjinal görüşleri büyük tepkilere yol açsa da sahip çıkmamız gereken bir değerdir.
red
(bkz: Aptalı Tanımak) kitabında hiç olmadığı kadar muhalefetci bir üslup takınmış oysa ki Habertürk gibi Ciner yayın grubuna bağlı bir kanalda ve gazetede ismi sürekli geçmekte. Yakında ödül verirlerse şaşırmam.
yercekimsiztosbaga
habertürk kanalı nda yayınlanan son programları için: (url:https://www.youtube.com/watch?v=nWR_VVk9waw) ilber ortaylı ve celal şengör. (url:https://www.youtube.com/watch?v=VoHuPXOsZDs) celal şengör ve nalan lom. (url:https://www.youtube.com/watch?v=9NAK38ePl2c) ilber ortaylı ve celal şengör - ortaçağ da bilim ve felsefe. (url:https://www.youtube.com/watch?v=jXiJVqxjGbc) celal şengör - büyük coğrafi keşifler.
solinvictus
Otistik olması sebebiyle isimleri bilgileri hafızasında neredeyse hatasız tutabilen, alanıyla sınır kalmayı reddetmiş kendini bir çok dalda araştırmaya vermiş saygı değer kilolu, Santa Claus tadında bir İTÜ öğretim görevlisi
vulcanesia
türkiye nin en büyük ve en değerli bilim adamlarındandır. türkiye de jeolojinin babası denen rahmetli ihsan ketin le arasında muazzam bir bağ vardı. makaleleri, çalışmaları birçok jeolojik araştırma için referans olmuştur. üniversitede ders verirken kendisine \"hocam\" diye hitap edilmesinden hoşlanmaz. ismiyle hitap edilmesini ister. böylelikle öğrencilerin derslerde daha rahat olduğunu, çekinmeden diyaloga girebildiklerini söyler.
doktor hektor
iyi bir jeologdur. fakat iyi bir jeolog olarak kalmasını yeğleriz. televizyonlarda her halta ahkâm kesmektedir ve bütün bu ahkâm kestiği şeylerden gerçekten anlamadığını birinin yüzüne vurması lazım.
kerim
ben bu şengörü görünce şergör olarak aklıma geliyor bunun yanında ilginç sıra dışı yaklaşımları ve beslenme tarzı (bok yenir gibi bir haberi vardı yanlış hatırlamıyorsam, yanlışım varsa düzeltiniz) ile evrim sürecini tamamlamamış gibi düşünceler aklıma geliyor. zaten kendisi de evrim teorisine inandığı için bu son düşünceme itiraz etmeyecektir. bilim adamı olabilir lakin daha çok film adamı gibi gündeme gelmesi de çok şaşırtıcı
nushirevan
Dünyadaki örneklerinin aksine, turkiyedeki ateistlerin kronik obsesif islam düşmanlığına sahip bilgili abi.. "hayır ateist değil misin, senin bütün dinleri eleştirmen lazım neden sadece islam?" diye sorarlar
shawn
neden sadece islam diyenler için, evrensel çapta bakarsak ateistler genellikle kendi ülkesindeki en çok inanılan dine sataşır. mesela avrupa veya amerikalılar da genellikle hristiyanlığa giydirir. islama değil.
lookingforanickname
hafızası çok sağlamdır hatta inanılmazdır, ayrıca diğer sekülerlerden farklı olarak din karşıtlığını direk söyler bu konuda hayati ölçüde ayrılsak da daha karakterli buluyorum, asker seviciliği mide bulandıran boyuttadır. tüm bunlar aleni olmakla birlikte benim gözlemim son derece huzursuz olduğu yönünde. Şöyleki: hayatının son dönemlerine gelmiş yaşlı ve sağlıksız... türkler'in genel de çok cahil olduğunu düşünüyor ve bu cahilliklerine rağmen kendinden daha sağlıklı, zengin, genç insanları görünce kuduruyor, cahilliklerine rağmen neden bedel ödemiyorlar diye, hiç bir şey de yapamıyor. bu çözümsüz psikolojik durum genelde inançsız insanlarda zuhur ediyor. inanan insanlar için bir adalet gününün olması onları rahatlatıyorken, inançsız ve yaşlı insanların ölüme yaklaşma, yok olma korkusu çok baskın oluyor bu hocamız da bu hissi yoğun olarak yaşamakta diye düşünmekteyim.
Sözlük
döviz kurları canlı