çalıyor ama çalışıyor

anti
Ülkemiz insanlarının seçtikleri siyasetçileri, partileri savunacak herhangi bir argümanı kalmadığında joker niyetine kullandıkları söylem.
broken_inside
bir üst leveli 'yol yabdı' olan önerme.

'yol yaptı' burada anahtar kelimedir. türkiye'de bu kelimeyi söylersen fedoncu, cehabeli, vadan hayini değilsindir.
siyahhanim
En nefret ettiğim şey toplumu sınıflara bölmek olsakta ekonomik düzeyi ve eğitim seviyesi belli bir düzeyin altında olan insanların siyaset analizi yaparken ortaya koydukları analizdir. Doğruluğu tartışılır.
helekopter
Kadının karnından “sıpayı”, sırtından da “sopayı” eksik etmeyin diye düşünenlerle, bu fikri savunanlar aynı ekosistemde bulunup birbirini yeme peşindedirler.

Edit: imlâ
muskulpesent
Türk siyasetinde dillere pelesenk olmuş, kamu hizmeti ile vergiler arasındaki ilişkiden bihaber olan, devletin hayrına kamu hizmeti yaptığını düşünen, haklarının ne olduğunu bilmeyen cahil kesimin popüler söylemlerinden sadece birisidir.
deliduydu
Halkın vergileri ile yapılan yolu kullanan halktan geçiş ücreti alan anlayışı savunan şakşakcilarin kapasitesizliginden ortaya çıkan durumdur..
zihnimetafor
Ülkemizde okulu olan fakat mezun olduktan sonra siyaset yapma imkanı bulamayan çok fazla siyasi bilimler mezunu var. Malum ülkede siyaset tamamen tacirlerin elinde. Belediye başkanı olursa harcadığı paranın en yüksek yasal faizi ile matematik yapıp geri almak için uğraşıyorlar.

Bizim toplumumuzda maalesef siyasi bellek çok zayıftır. Özellikle hizmet noktasında. Çalıyor ama nasıl çalıyor. Günah işleme özgürlüğü var arkadaş!

Adam sattı! Sattı ama köprü yaptı.
Birinci köprü? Ya ikincisi?
Maya kabilesinin kadim eserlerinden. Karayolları MGS ( Maya geçiş sistemi) mi modernize etti. Çağımızın teknolojisi gereği.

Çaldıkları ile GAP projesi yaptılar! Ya ülkenin işsiz astronotları? Uzay çağında yaşıyoruz. Uzay ile ilgili bakanlık? Yok Teknoloji çağında? Yapay zeka? Not found!

Ulan yerli robot bile özgün değil. Copy - paste


Peki yıllardır dinlediğim hikâyeler? Ahırlar, tekkeler, zaviyeler, dergahlar, şıhlar, mandalar, solcu, Sağcı, Ortacı
Son ütücü, Suriyeli
Ulan bu ülke bu hale nasıl geldi?

Çin mahallesi gördüm minik minik insanlar yaşıyor.
Geleneklerine bağlı adamlar.

Suriyeli mahallesi, partisi. Var.
https://m.sabah.com.tr/gundem/2015/06/22/suriyeli-siginmacilar-siyasi-parti-kurdu/amp
Okuduğunuz herşey gerçek! Kandirmasalar !


Akşamdan sabaha haberlerin özeti

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/sayistay-raporunda-carpici-detaylar-akplisi-de-var-chplisi-de-2726935/

Siyasete bakıyorum da. Herşey çocuklarımız için diyorlar.
İşte meşhur çocuklar!


Bu başlık olmadı olmaz siyasi salata
kleopatra
Bir savunma değil; avutma beyanıdır.
Bunu söyleyen kişinin kendi kendini yatıştırmasına katkı sağlar.
İki insan düşünelim, siyasetle alakalı konuşsunlar, bu cümleyi karşısındakine söyleyen şahıs, bu cümleyle karşı tarafı ikna etme veya karşı tarafla orta yolu bulma gibi bir amaca sahip değildir. Bu söyleyen kişi, olsa olsa karşı tarafa direnmek için kendisini ikna ediyordur.
Bir yazıda okumuştum, zeka, bir yerde fikir değiştirebilme yeteneğidir minvalinde bir söz vardı.
Yeteri kadar fikir değiştirme yahut düşüncesindeki noksanları ayıklama niyeti olmayan kimseler, fikirlerini zırh niyetine kuşanırlar.
“Çalıyor ama çalışıyor” cümlesi, çoktan bitmiş bir tartışmada “olsun en azından hayattayım, bu da bir şey” demek gibi bir şeydir.
İşin şakası bir yana, yaşamak için her daim maddi-manevi tutunacak dal arayan insanoğlunun kendini motive etme mekanizmasının bir tezahürüdür.
Bu motivasyonu bir de Rocky “üç kişi görüyorum” dediği zaman “ortadakine vur” diyen kayınbiraderi sağlayabiliyor zaten.