burçlara inanmak

dilhun
Valla bana pek inandırıcı gelmiyor. Bir insanın doğduğu aya göre kişiliğinin şekillenmesine inanmak ne kadar doğru?Bir insanın yaşadığı ortam, büyüme şekli, aldığı eğitim yani zaman ve yaşam koşulları ile kişiliğini, karakterini oluşturur. İşte demişler şu burç şöyle bu burç böyle uymuyorsa yükselenenine bakıyorlar. Saçma. Hele günlük burç yorumları onlara saçmalık konusunda değinmek bile istemiyorum ki o kadar saçma. İnsanları burçlara göre ayırıp onları analiz ettiğini sanmak çok komik geliyor bana.Yani herkes kendine has bir özelliğe, kişiliğe sahiptir. Karakterlerimizi burçlar değil biz oluştururuz.
tostumuyedimbekliyorum
bebişkolarım daha iki gün olmadı bakın bu videoyu paylaşalı. bakın çalışmalar var. aynı burç gruplarından insanlara yapılan psikolojik testlerde veya yaptıkları seçimlerde anlamlı bir farklılık olmadığı psikoloji ilmi, bilmi tarafından kanıtlandı.

ulan amk anlamlı farklılık, korelasyon falan hadi tamam... bilim çekmedi ama karakter denilen mevzuda genetik özellikler, yaşadığın toplum, kültür, aile yapısı, aldığın eğitim kalitesi gibi hem değiştirilebilen hem değiştirilemeyen şeyler var. amk neptün'ün ne alakası var? aynı anda doğan iki kişinin karakteri nasıl bağlı olabilir deyince "ama coğrafya da önemli. yıldız haritası..." deniyor. ya sabır... aynı anda ayna binada doğan iki kişi de "yaaa balık burcu. çok duygusal olacaklar..." diye bakmak... wtf?!

yanlış anlaşılmasın. burç muhabbetine karşı değilim. bu "inanmak" kısmı beni çıldırtan. olm ben her kahve içtiğimde fal da kapatıyorum. ama orada çıkan şey olacak diye de beklemiyorum amk. burç muhabbeti yüzünden olacak ilişkiyi oldurmayan salaklar falan var... neyse. ulan bebeği erken doğursun diye dua eden psikopatlar var amk.

olm azıcık kafayı kullanın lan. ne olur.

edit: videoyu atayım. belki etkisi olur. ne de olsa üstün bey lafı sözü dinlenen bir psikolog.

lalikamer
Babam çocukken imanlı, okumayı seven bir dede babama bir kitap vermiş. Kitap çok özel bilgilerle dolu ve burçlara da yer vermişler. Burçların gezegenle olan ilişkileri, kaç vasıftan oluştukları, ne boyutta nelere etki ettiği, uğurlu taşları ve sayıları vs. Aklınıza ne soru geliyorsa cevabı var denebilir. Kısaca kendimi o kitapta buldum. Günlük burçlara inanmam ama burçlara ve bunların insanlar üzerine olan etkisine inanırım.
batuhanxo
Bana kalırsa burçlar insanlar üzerinde ki iyi yapılan tahminlerinden dolayı inanmıyoruz tam aksine nasıl olmamızı istiyorlar ise bunu bi şekilde başarıp öyle olmaya zorladıkları için gerçekten öyleymiş gibi inanıyoruz.
yola park eden arac
yerinde bir eylemdir, karakter özelliklerini çoğu insan yansıtır. fakat günlük burç vs adı altında çeşitlendirilip fal türüne dönüştürülmesi de bir diğer boyutu.
sadece doğru olan kısımları almak en uygunudur.