boku no hero academia

nushirevan
Hazır evlerde izole haldeyken, anime severler için bir öneri olsun:

Boku no Hero Academia (spoiler yok)

Gelecekte olağan üstü yeteneklerle doğan insanlar vardır. Zamanla bu yetenekli insanlar o kadar çoğalır ki, nüfusun %80'inin sahip olduğu bu "özgünlük" adı verilen bu süper güçler gayet normale dönüşür. Öyle ki bir özgünlüğe sahip olmayanlar, toplumda azınlık haline gelmiştir.

Bu özgünlüklerini kahramanlık yaparak kullanan insanlara hayran olan Midoriya'nın tek hayali, bu insanlar gibi bir gün kahraman olabilmektir. Kahramanlık sıralamasında 1 numara olan, neredeyse sınırsız, akıl almaz bir güç sahibi olan All Might adlı kahraman da idolü olmuştur.

Bir gün okuldan eve gelirken, özgünlüksüz Midoriya süper bir kötü tarafından saldırıya uğrar. Ölüme yaklaşırken onu en çok hayran olduğu All Might kurtarır. Midoriya'yı tanımaya başlayan meşhur süper kahraman, onun kendisinin varisi olabileceğine karar verir. Çünkü doğuştan gelen özgünlüklerin dışında, All Might'ın gücü bir başkasına devredilebilmektedir. Bir savaş sırasında çok kötü yaralanan All Might gücünü kullanabilecek beden kuvvetini yavaş yavaş kaybedince, halefi olarak genç Midoriya'yı seçer.

Bundan sonra Midoriya'nın yapması gereken, bu gücü kullanmayı öğrenmek, doğuştan özgünlüklerle doğan kahramanlık okulundaki arkadaşları ile rekabet ve dünyayı tehdit eden süper kötülere karşı mücadele etmektir.

Oldukça eğlenceli, bol aksiyonlu ve felsefik bir animedir. 4 sezonu şu an internette bulabilirsiniz

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol