biz bize yeteriz türkiyem

nushirevan
Cumhurbaşkanı erdoğan tarafından, koronavirüs sürecinde mağdur olanlar için, toplumsal birlik ve beraberlik ruhunu yeniden aşılamak üzere başlattığı yardım kampanyasıdır.Cumhur başkanının kampanyayı başlatmadan öncesinde, chp'li 11 belediye başkanı bir araya gelerek böyle bir kampanya zaten başlatmıştı. Ancak kanunlara göre toplanan paraların "yardım" mı "bağış" mı olduğu net değil. Bu yüzden hesaplar bloke edilmiş durumda. Başkanlar "halk mağdur ediliyor" diyor, hükümet "devlet içinde devlet olmaz" diyor. Kim haklı meselesine gelmeyeceğim. Zira haklı olandan çok her iki tarafın da siyasi kaygıları olduğu açık. Birisi valiyi yok sayıyor ve izinsiz yardım toplamaya kalkıyor. Ötekisi "bu iş hukuksuz, gelin birlikte doğru bir şekilde yapalım" demek yerine onun yaptığını engelliyor. Yanlışlar burada bitiyor mu? Yok.. Belediye başkanları "haa madem cumhur başkanı devreye girdi, buyrun bizim topladığımız para şudur, bunu da ana meblağa ekleyin" demek yerine, "paramızı verin" diye tutturuyor. Ötekisi "sen devlet içinde devlet olmaya çalışıyorsun" diyor, beriki "devlet içinde devleti sizin döneminizde gördük" diyor.

Farkında mısınız konu çoktan siyasal zaten. Yardım bekleyen olduğunuzu düşünün.. ne acı gelir değil mi insana? Yahu ben çocuğuma süt almam gerekiyor ama sizin girdiğiniz polemiğe bak dersin..

Toplanan tüm paralar, adil ve şeffaf bir şekilde ihtiyaç sahiplerine bir dağıtılsın, sonra istediğiniz kadar laf dalaşına girin. Çok da şaapmamak lazım
Sözlük
Kuluçka Makinesi Açılış Organizasyon