bebek kokusu

nushirevan
eğer sigara kullanmıyor ve mantar hastası değilseniz, uzun süre hamamda kaldığınızda soğumadan hemen öncesinde sahip olmaya yaklaşabileceğiniz koku. çünkü kokular, genellikle mikro partiküllerden oluşur ve vücudunuza, elbiselerinize yapışır.. temizlendiğinizde üzerinizdeki partikülleri atmanızı sağlar ve kısa bir süre bebek kokusuna yakın koku elde edersiniz. aslında bebek kokusu denilen şey, herhangi bir partiküle sahip olmayan pürüzsüz bebeğin kokusuzluk halidir.

bunu antilop yavrularında da görebilirsiniz. doğum yapan bir antilop, aslanlar için kolay avdır. yırtıcı yaklaşırken antilop doğurur ve kaçmaya başlar. yavru henüz ayaklanmadığından otlar arasında görünmezdir. aslan onu gözüyle bulamadığı sürece koklayarak bulamaz çünkü bu yavru da doğduğunda kokusuzdur.
aiska
Parfümü olsa yok satacak olan tarifi zor kokudur. Üst notası samimiyet orta notalarında vanilya, pürüzsüz ten, Johnsons baby bebe yağı kokusu barındırıp alt notasında dalin şampuan ve taze hücreler ile birlikte bir miktar cennet kokusunu barındırdığı söylenebilir.
Henüz bebek kokusunu birebir yakalamış parfüm olmasa da yakın olarak önerebileceğim şunlardır;
Bvlgari- petits et mamans
Chloe-love
Burberry-body
nurse
Doğrusu yenidoğan bebeğin aylardır (bkz:amnion sıvısı)içerisinde olduğundan ve derisinin üstündeki (bkz:verniks tabakası) nedeniyle hiç sevmediğim şeydir. Eldivensiz bebeklere dokunamam,öpemem,tiksinirim Ama yıkayıp paklayınca çamaşırın sabun kokusuyla birleşip harmanlanan özgün bir koku yok değil.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol