batıkent'teki katliam

nushirevan
tamam hayvanları seviyoruz, merhamet edeceğiz de.. şu insan haklarını görmezden gelen hayvan haklarını ne yapacağız bilmem. sadece bu yıl memlekette sokak çetesi hayvanlarının saldırdığı sayısız çocuk, kadın ve yaşlı öldü ya da ağır yaralandı. neden? çünkü hayvanseverler yüzünden bu hayvanları korunaklara yerleştirmek yerine sokağa terk ediyoruz. onlar da aç kalınca vahşi içgüdülerine teslim oluyor doğal olarak. çünkü o hayvanseverin evinde bi kaniş var, aylık 1000 tl 'ye mama alıyor umru mu dışardakinin ne yediği? veya koleje servisle giden çocuğu akşam yakalanmıyor ki olan bizim gecekonduda oturan çocuklara oluyor.

sokak hayvanları iyidir ama kontrollü olduğu müddetçe. şu kadar can telef olmuş yazık.. yazık ama onu sokakta beslemeden tutan otoriteye de yazık. ben idareye şikayet ederim, baktım olmuyor, çocuğumu mu yesin, aynısını yapardım gibime geliyor.

suçlu öldüren değil, öldürülmesini gerektiren ortamı oluşturanlar..
2
erbakanin adami
Mekke'yi fethe giderken yolda yavrularını emziren bir köpeği görüp rahatsız olmasınlar diye koca ordunun yönünü değiştiren bir peygamberden cana kıyan ümmet olduk.

“Merhamet etmeyene, Rahmet olunmaz.”
Hadis-i Şerif

Sözlük
https://dovizkurlaricanli.com